22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %45
Rüzgar 5.37 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-09-15 14:41:42

Ergin Ataman’dan Kuntz ismine sert tepki!

Anadolu Efes’in başarılı antrenörü Ergin Ataman, A Milli Takım ile prensip anlaşma sağlayan Alman Ümit Milli Takım hocası Kuntz için sert tepki gösterdi. Ataman, "Türk futbolunu aşağılama" olarak nitelendirdi.

Ergin Ataman’dan Kuntz ismine sert tepki!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

A Milli Takım’ın Hollanda karşısında 6-1 mağlubiyet sonrasında Şenol Güneş ile yolların ayrılması sonucunda yeni teknik direktör arayışları devam ediyor. Anadolu Efes Baş antrenörü Ergin Ataman, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktör arayışı ile ilgili soruya cevap veren Ataman, “Ben Türk insanına inanıyorum. Türk Milli Takımı'nın başına kariyerli bir Türk teknik adam gelmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

"ÜMİT MİLLİ TAKIM HOCASINI SEÇMEK AŞAĞILAMADIR"

Kendisinin Şenol Güneş yerine hangi ismi önereceğine dair gelen soruya Anadolu Efes Başantrenörü, Stefan Kuntz ismine tepki gösterirken, "Bir isim telaffuz edemem. Bu bana yakışmaz ama Türk Milli Takımı'nı çalıştıracak en az 5 isim var. Anlaşıldığı söylenen isimden daha kariyerli isimler var. Her antrenör, Türk Milli Takımı'nda çalışmaktan gurur duyar. Türk Milli Takımı'nın başında Türk hoca olmalı. Ancak kaliteli, kendini ispat etmiş, kulüp ve ülke kariyerinde çok başarılı olmuş bir hoca olabilir, Guidetti gibi. Ancak Ümit Milli Takım'dan bir hocanın A Milli Takımın başına geçmesi Türk futbolunun çok aşağılanmasıdır bana göre." cevabı verdi.

ÜNAL AYSAL'DAN İLGİNÇ TEKLİF

Ataman, 6 yıl önce dönemin Galatasaray başkanı Ünal Aysal ile arasındaki diyalogdan söz ederken, "Ünal Aysal 6 sene önce bana futbol takımını çalıştırıp çalıştıramayacağımı sordu." dedi.

 

Etiketler