Tarih : 27.09.2021 - 20:25 Yorum : 0

Fenerbahçe'nin Zajc transferinde skandal ortaya çıktı! Dolandırıldı...

Fenerbahçe'nin 2019 yılında transfer ettiği Miha Zajc'ın transfer sürecinde geçtiğimiz yıl dolandırıldığı ortaya çıktı. Sarı-lacivertlileri Empoli kulübü olarak tanıtan ve son taksiti hesabına yatırtan Hollandalı şirketin, yaklaşık 832 bin Euro'luk taksiti Fenerbahçe'den aldığı öne sürüldü. Sarı-lacivertli kulüp, İtalyan ekibinden mail gelince durumu anladı ve suç duyurusunda bulundu.

Fenerbahçe'nin Zajc transferinde skandal ortaya çıktı! Dolandırıldı...

Fenerbahçe'nin 2019 yılının ocak ayında 3.5 milyon euro bonservis ödeyerek Empoli'den kadrosuna kattığı Miha Zajc'ın transferinde büyük bir skandal yaşandığı ortaya çıktı.

Sarı-lacivertlilerin geçtiğimiz sezon Genoa'ya kiraladığı ve bu sezon teknik direktörlüğe Vitor Pereira'yı getirdikten sonra kadroda tuttuğu Sloven futbolcunun transfer taksitinin ödenmesinde Fenerbahçe, Hollandalı bir araç alım-satım şirketi tarafından dolandırıldı.

HOLLANDA BASINI YAZDI

Hollanda basınında yer alan habere göre; Fenerbahçe, 25 Eylül 2020 tarihinde son taksidin ödenmesi için Empoli'den bir hatırlatma maili aldı. Bu mailden birkaç saat sonra Fenerbahçe'ye bir Empoli imzalı bir mail daha geldi ve ilk gelen mailin görmezden gelinmesi istendi.

Gelen ikinci mailde, dolandırıcı araç şirketinin ortağı olan bir kişinin kişisel banka hesap bilgilerinin bulunduğu ve bu bilgilerin Empoli'ye aitmiş gibi Fenerbahçe'ye aktarıldığı belirtildi. Sonraki günlerde Fenerbahçe'ye 2 hatırlatma maili daha atıldı ve sarı-lacivertliler, 30 Eylül 2020 tarihinde belirtilen hesaba Zajc'ın son taksiti olan 831.929.50 Euro'yu yatırdı.

EMPOLİ'DEN GELEN MAİL SONRASI ANLAŞILDI!

Sarı-lacivertlilerin bu ödemeyi yapmasının ardından Fenerbahçe'ye bu kez Empoli'den bir mail geldi. İtalyan ekibi mailde, son taksitten olan 1 milyon Euro'luk bedeli ve 64.200 Euro da gecikme bedelinin 9 Ekim'e kadar yatırılmasını istedi ve bu süreye kadar Zajc'ın lisansının askıya alınması için FIFA'ya başvurdu. Fenerbahçe bu maile, gerekli ödemenin 1 milyon Euro'dan az olacak şekilde yapıldığına dair yanıt verince gerçek ortaya çıktı ve sarı-lacivertlilerin dolandırıldığı ortaya çıktı.

FENERBAHÇE HATAYI FARKETTİ, YARGIYA BAŞVURDU

Fenerbahçe Kulübü, İtalya'nın Empoli takımından 31 Ocak 2019'da kadroya dahil edilen Miha Zajc'ın son transfer taksitinin ödenmesinde yaşanan sorunla ilgili bir açıklama yayımladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "31 Ocak 2019'da İtalya'nın Empoli Kulübünden transfer ettiğimiz Miha Zajc'ın transfer ücretinin 830 bin 929 avroluk son taksitinin, Empoli'nin banka hesabına yatırılması adına 30 Eylül 2020 tarihinde işlem yapılmıştır. 9 Ekim 2020 tarihinde Empoli'den gelen ödeme talebinin ardından fatura adresini araştıran kulübümüz yetkilileri, söz konusu miktarın Hollanda merkezli bir araç alım-satım şirketinin hesabına geçtiğini saptamış ve şirketten bu miktarın iadesi talebinde bulunmuştur." denildi.

Şirketin geri ödemeyi reddetmesi sebebiyle hızlı bir şekilde Hollanda yargısı nezdinde ilgili şirket hakkında şikayette bulunulduğu ve ödenen ücretin iadesi talebiyle mahkemeye başvurulduğu kaydedilen açıklamada, "4 Ağustos 2021 tarihinde, Hollanda Zupthen'deki Gelderland Bölge Mahkemesi, bahsi geçen şirketin kulübümüze geri ödeme yapmasına hükmetmiştir.
Geri ödeme süreci başlatılmış ve bu doğrultuda ilgili şirket nezdindeki tüm hukuki yaptırımlar kulübümüz lehine gerçekleşmiştir." ifadeleri kullanıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber