Tgrt Haber
22 Aralık 2021 09:24

Apple, iPhone 14'ü 48 megapiksel kamera ile çıkaracak

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 13 serisi akıllı telefonlarını piyasaya süreli henüz sadece birkaç ay oluyor. Ancak iPhone 14'ün ve iPhone 15'in kamera ayrıntıları gelmeye başladı bile.

Apple, iPhone 14'ü 48 megapiksel kamera ile çıkaracak
Teknoloji, Apple, İphone, İphone 13, İphone 14, İphone 15, İphone Kamera

Apple, en yeni akıllı telefon modellerini 12 megapiksellik ana kamerayla piyasaya sürdü. Bunun yanı sıra iPhone 13 serisi, optik ve yeni A15 Bionic yonga setindeki küçük iyileştirmeler dışında teknik olarak iPhone 12 serisiyle neredeyse aynı. Ancak ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun açıklamasına göre iPhone 14 ve iPhone 15 modellerinde büyük kamera farklılıkları olacak. 

iPhone 14’ün 2022’de, iPhone 15’in ise 2023 yılında çıkması bekleniyor. Ancak şimdiden dikkat çeken söylentiler gelmeye başladı. 9to5Mac'in haberine göre, Ming-Chi Kuo, iPhone 14'ün 48 megapiksellik ana kamerayla geleceğini ileri sürdü. Üstelik iddialar bununla da sınırlı değil. 

IPHONE 14, 8K VİDEO İLE GELECEK

Ünlü analistin iPhone 14 hakkındaki 48 megapiksel kamera açıklaması Apple hayranlarının ilgisini topladı. Apple analisti, iPhone 15’ün ise periskop zoom lense sahip ilk iPhone modeli olacağını ortaya attı. Eğer söylentiler doğruysa bu iki kamera yükseltmesi sayesinde iPhone 14 ve iPhone 15 modellerinde büyük farklılıklar olacak. 

Apple, iPhone 14'ü 48 megapiksel kamera ile çıkaracak

Bu arada, Ming-Chi Kuo daha önce de bu görüşünü ifade etmişti. Nİsan ayında yaptığı bir açıklamada, iPhone 14'ün büyük bir kamera sensörü dahil olmak üzere önemli kamera iyileştirmeleri ile geleceğini söyledi. Ayrıca analist, yeni akıllı telefon modelinin 8K video desteğine sahip olacağını belirtti. 

Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde bir başka analist de aynı tahminlerde bulunduğunu açıkladı. Yaptığı tahminlerle tanınan Jeff Pu, iPhone 14'ün 48 megapiksel geniş açılı bir kamerayla piyasaya çıkacağını iddia etti.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...