• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  104757
 • down
  USD
  4.6562
 • down
  EURO
  5.4453
 • down
  GBP
  6.2062
 • down
  Altın
  194.388
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 05.04.2014 - 17:19 Yorum : 0

Pamir bulundumu, Pamir Dikdik öldü işte son gelişmeler

Herkesin kafasında Pamir bulundumu sorusu varken üzücü haber geldi. Kaybolması ile gündemde olay oluşturan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'den acı haber geldi. Pamir'in ölümü ile ilgili yeni gelişmeler burada

Pamir bulundumu, Pamir Dikdik öldü işte son gelişmeler

Zekeriyaköy'de evinden çıkan ve bir daha haber alınamayan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik, 36 saatin sonunda acı haberi ile Türkiye gündemini sarstı. Geniş kapsamlı arama çalışmaları sonunda Pamir'in cansız bedeni çıkınca herkes feryat etti. Ünlüler de Twitter hesaplarından acı haberi duyunca mesajlar yayınladı. Pamir'in ölümü ile ilgili son gelişmeler ve ilginç detaylar...
Pamir'in bulunmasını sağlayan kadın
Pamir'in hemen yandaki villanın havuzunda bulunmasını Dikdik ailesinin komşularından Nihan İpek'in ısrarı sağladı. Pamir bulundu ama akıllarda çok sayıda soru işareti var. 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik'den kötü haber geldi ve cansız bedeni yan villanın havuzunda ölü olarak bulundu. Ancak dün akşamdan itibaren çevredeki tüm evlerin havuzlarının arandığı belirtiliyordu. Hatta pek çok villanın havuzlarının da boşaltıldığı ileri sürülmüştü. Ancak bir saat kadar önce Dikdik ailesinin komşulardan Nihan İpek, jandarma ekiplerine boş olan bir evin havuzunun aranmadığını ısrarla söyleyerek arama yapılmasını sağladı. Ve maalesef bu ısrar sonucu yapılan aramada Pamir'in cesedi bulundu.
Haberi alan Baba ve Baba Anne sinir krizi geçirdi
Zekeriyaköy'de yan komşusunun evinin bahçesindeki havuzda boğulmuş olarak bulunan Pamir'in babası Serdar Dikdik acı haberi almasıyla sinir krizi geçirdi. Haberi alır almaz cesedin bulunduğu villaya giden acılı baba sinir krizleri geçirdi. Cesedin bulunduğu havuz başından ayrılırken güçlükle ayakta durduğu görüne baba Serdar Dikdik, "Yavrum benim arkadaşım olacaktı. Onu motorda taşıyacaktım" diyerek feryat etti.
Pamir'in ölümünde şoke eden iddia!
Pamir'in bir yakını aynı havuzda dün de arama yapıldığına dikkat çekerek, "Bu çocuk sonradan atılmış buraya" iddiasında bulundu. Zekeriyaköy'de minik Pamir'in ölüm haberinin duyulmasıyla ailesi feryat etti. Cesedin başına gelen babaanne, torununa son kez sarılarak gözyaşı döktü. Pamir'in bir yakını ise ayın havuzda dün de arama yapıldığına dikkat çekerek, "Bu çocuk sonradan atılmış buraya" iddiasında bulundu. Sarıyer Zekeriyaköy'de 3.5 yaşındaki Pamir'in ölümü ailesini yasa boğdu. Acı haberin duyulmasıyla Pamir'in yakınları cesedin bulunduğu havuzun başına akın etti. Burada torununu son kez gören baba anne gözyaşlarına boğuldu. Torunun cansız bedenine sarılan babaanne, uzun süre ağladı. Jandarma ekipleri ise villa çevresinde güvenlik önlemleri alarak, insanları dışarı çıkarmaya çalıştı.  Öte yandan, Pamir'in bir yakını ise dün aynı havuzda aram yapıldığına dikkat çekerek, "Bu çocuk sonradan atılmış buraya" iddiasında bulundu.
PAMİR BÖYLE BULUNDU
Dün kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik yan villanın havuzunda ölü bulundu. Dün sabahtan beri aranan Pamir'den kötü haber saat 14.40 sıralarında geldi. Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı. Kötü haber Pamir'in ailesi kadar çalışmalara katılanları yasa boğdu. Küçük çocuğun cesedi havuzdan çıkarılarak bekleyen ambulansa konuldu.
PAMİR'İN BABASININ GÖZYAŞLARI
Sarıyer'de dün kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik yan villanın havuzunda ölü bulundu. Kötü haberi alan baba Serdar Dikdik fenalık geçirdi. Ayakta durmakta zorluk çeken baba, kollarına girenlerin eşliğinde yürüdü. Serdar Dikdik ,"Ben aşkıma ne diyeyim şimdi" diyerek gözyaşı döktü.
NASIL KAYBOLMUŞTU
Jandarma, itfaiye, belediye ve sosyal medya alarma geçti.  Sabah saatlerinde, Sarıyer Zekeriyaköy'deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'i arama çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu twitter hesabından açıklama yaptı. Mutlu'nun açıklaması şöyle; "Kayıp çocuğumuz Pamir'in araması termal kameralı, iz köpekli 200 kişilik jandarma, AFAD, AKOM, AKUT birimlerince gün boyunca sürdürülüyor. Arama çalışmalarına ilave jandarma, polis ve Boğaziçi Üniversitesi gönüllü grubu da katılarak arama ekibi mevcudu 500'ün üzerine çıkıyor."
VALİ MUTLUDAN AÇIKLAMA
Sarıyer'de kayıp 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in yan villanın havuzunda bulunmasıyla ilgili İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu açıklamada bulundu. Vali Hüseyin Avni Mutlu, twitter hesabından, "Rahmetli Pamir'in bulunduğu havuzun içi, dibi dün farklı araçlarla aranmış, bugünkü 2. kontrolde dalgıçlar yavrumuzu havuz dibinde bulmuştur" yazdı.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç