2022-05-21 17:15:00 | Son Güncelleme : 2022-05-21 17:30:29

Biden ve Blinken'a yaptırım: Artık Rusya'ya giriş yapamayacaklar

ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın da dahil olduğu 963 ABD vatandaşına Rusya'dan yaptırım geldi, artık Rusya'ya giriş yapamayacaklar.

Biden ve Blinken'a yaptırım: Artık Rusya'ya giriş yapamayacaklar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Joe Biden ile Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in de aralarında bulunduğu toplam 963 ABD vatandaşına ülkeye giriş yasağının uygulandığı duyurdu. Bakanlığın resmi internetsitesinde yer alan yazılı açıklamada, ABD tarafından sürekli olarak uygulanan Rusya karşıtı yaptırımlara yanıt bağlamında Rusya'ya girişi kalıcı olarak yasaklanan ABD vatandaşlarının bir listesinin yayınlandığı belirtildi.

Açıklamada, ABD Başkanı Biden ve oğlu Hunter Biden, Dışişleri Bakanı Blinken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile diğer yetkililerin bulunduğu toplam 963 kişinin listeye eklendiği kaydedildi.

ABD'nin, kendisine daha sonra bumerang gibi geri dönen düşmanca eylemlerle meşgul olduğu vurgulanan açıklamada, "Rusya, bir yüzleşme istemiyor ve her zaman saygı duyduğumuz ABD halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ve onlara hizmet edenlerden ayırarak dürüst ve karşılıklı saygıya dayalı diyaloga açıktır." ifadesine yer verildi.