18˚
İstanbul
18˚
açık
Nem %46
Rüzgar 6.36 /s
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
24˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/14˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-12-27 15:38:05

Kraliçe Elizabeth'e ölüm tehdidi: Yaptıklarım ve yapacaklarım...

İngiltere'de Kraliçe II. Elizabeth'in bulunduğu Windsor Kalesi'ne girmeye çalışan kişinin ardından maskeli bir kişi, elinde silahla Kraliçe'yi ölümle tehdit etti.

Kraliçe Elizabeth'e ölüm tehdidi: Yaptıklarım ve yapacaklarım...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in bulunduğu Windsor Sarayı'na silahla girmeye çalışan kişinin ardından maskeli bir kişi, elinde silahla video çekerek Elizabeth'i tehdit etti. The Sun'ın haberine göre, videoda maskeli bir kişinin elindeki arbaletle beraber ''Onu öldüreceğim'' dediği duyuluyor. Kraliçe Elizabeth'i intikam için öldüreceğini belirten kişi  ''Yaptıklarım ve yapacaklarım için üzgünüm. Kraliçe Elizabeth’i öldürmeye çalışacağım" diyor. 

Videodaki kişi, konuşmasında ayrıca, İngiliz birliklerinin 1919'da Hindistan'da, Jallianwala Bagh olarak bilinen açık bir alanda büyük bir silahsız Kızılderili kalabalığına ateş açtığı Amritsar Katliamı'na atıfta bulunuyor. Söz konusu olayda 300 ile 1000 arasında kişinin yaşamını yitirdiği ve en az 1000 göstericinin de yaralandığı tahmin ediliyor.

BUCKHINGHAM SARAYI AÇIKLAMA YAPMADI

Windsor Sarayı’na girmeye çalışırken yakalanan 19 yaşındaki genç ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtilirken The Sun, Jaswant Singh Chail isimli şahsın önceden çekilmiş bu videosunu Noel’de paylaştığını aktardı. Buckingham Sarayı ise olayla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

KALENİN BAHÇESİNE SİLAHLA GİREN KİŞİ

Dün İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in bu yıl Noel’i geçirmek için geldiği Windsor Kalesi'ne ait araziye izinsiz giren bir kişi yakalandı. Thames Valley polisi tarafından yapılan açıklamada, 19 yaşındaki zanlının Southamptonlı olduğu ve yerel saatle 08.30’da kaleye ait araziye izinsiz şekilde girdiği aktarıldı. Polis; zanlının yasak bölgeye izinsiz girmek ve üzerinde silah bulundurmaktan tutuklandığını, herhangi bir binaya girmediğini ve Kraliyet Ailesi üyelerinin olay hakkında bilgilendirildiğini açıkladı.

Etiketler