2022-05-27 23:20:00 | Son Güncelleme : 2022-05-27 23:30:11

Bakan Varank uzay açıklamasıyla alay eden takipçisine cevap verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Uzaya gitmek ister misiniz' sorusuna verdiği cevabına eleştiren radyo programcısı Cem Ceminay'a, "Komiklikle lüzumsuzluk arasında ince değil baya kalın bir çizgi var" karşılığıyla tepki gösterdi.

Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek Türk vatandaşı için aranan şartlar açıklandı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek Türk vatandaşı için aranan şartlar açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’ncü yılında Uluslararası Uzay İstasyonu’na bir Türk vatandaşının gönderileceğini açıkladı. Erdoğan açıklamasında "İçimizden biri uzaya gidecek. İnşallah onu da bizden sonra gelecek nesiller unutmayacaklar" ifadelerini kullandı.

Türkiye Uzay Ajansı'nın açıkladığı şartlara göre, Türk uzay yolcusu için 45 yaşından küçük, mühendislik, fen bilimleri, temel bilimler alanlarında eğitim ve tıp fakültelerinden lisans derecesine sahip ve çok iyi derecede İngilizce bilenler başvuru yapabilecek.

VARANK'TAN ESPRİLİ PAYLAŞIM

Şartların açıklanmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş "Boydan elenmeye alıştım da yaştan elenmek biraz üzdü" ifadesiyle esprili bir açıklama yapmıştı.

Bakan Varank bugün ise Hürriyet yazarı Hande Fırat'a verdiği demeçte "Siz gitmek ister miydiniz?" sorusu üzerine "Ben gidemem. Öyle kapalı ortamlarda bulunamam. Klostrofobim var" cevabını verdi.

ZATEN İSTESE DE GİDEMEZ

Varank'ın esprili açıklamalarını eleştiren Radyo Programcısı Cem Ceminay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tepki çeken ifadeler kullandı.

Cem Ceminay "Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank uzaya gidemeyeceğini söylemiş. 'Klostrofobim var' demiş. Kendi programından haberi yok. Yaşı tutmuyor zaten istese de gidemez. Sınırı aşmış bir yıl geç kalmış ama konuşuyor işte biz de alıştık artık he he diye dinliyoruz" dedi.

BAYA KALIN BİR ÇİZGİ VAR

Bakan Varank ise Cem Ceminay'ın bu sözlerine Twitter hesabından cevap verdi. Esprili paylaşımını ve Cem Ceminay'ın sözlerini paylaşan Varank, "Komiklikle lüzumsuzluk arasında ince değil baya kalın bir çizgi var..." notunu düştü.