2022-06-28 11:29:49 | Son Güncelleme : 2022-06-28 12:16:07

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cüneyt Arkın için taziye mesajı: Hepimize örnek olan büyük sanatçı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 85 yaşında hayaya gözlerini yuman Yeşilcam'ın çınarı Cüneyt Arkın için Twitter'dan taziye mesajı yayımladı. Erdoğan paylaşımında, "Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim" ifadelerine yer verdi.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cüneyt Arkın için taziye mesajı: Hepimize örnek olan büyük sanatçı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın 85 yaşında hayatını kaybetti. Yeşilcam'ın çınarının ölüm haberiyle birlikte tüm Türkiye hüzne boğuldu. Sanatçıların yanı sıra siyasilerden de taziye mesajları geldi. Arkın'ın ölüm haberi duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya hesabından bir tacize mesajı yayımladı.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun."

SİYASİLERDEN TAZİYE MESAJLARI

Ardın'ın vefatının ardında birçok siyasi isimde sosyal medya hesaplarından taziye mesajı yayımladı. İşte o mesajlar...

Foto Galeri
Sanatçılardan Cüneyt Arkın için veda mesajları

Kemal Kılıçdaroğlu: Türk sinemasının usta sanatçısı Cüneyt Arkın'ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Cüneyt Arkın'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum.İbrahim Kalın: 
Kara Murat, Malkoçoğlu, Battal Gazi, Dünyayı Kurtaran Adam… Türk sinemasının efsane ismi sevgili Cüneyt Arkın'a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun.Fahrettin Altun: Türk sinemamızın usta ismi Cüneyt Arkın'ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecek olan kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.

Mevlüt Çavuşoğlu: Türk sinemasının kahramanı, beyaz perdenin duayeni, kıymetli sanatçımız Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

             

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplatısından 85 yaşında vefat eden Cüneyt Arkın için şu ifadeleri kullandı:

Cüneyt Arkın vefatından büyük üzüntü duydum. Türk sinemasına seviyeli bir yorum getiren, çizgisini değiştirmeyen duruşu ve vasfıyla herkeste hayranlık uyandıran Cüneyt Arkın her zaman hatırlanacaktır. Cenab Allah'tan rahmetler niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine, sinema camiasına sabırlar diliyorum.