Tarih : 22.09.2021 - 19:47 Yorum : 0

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu!

Son dakika spor haberi: Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı'nın başına Alman teknik adam Stefan Kuntz'u getirdiğini resmen duyurdu. Şenol Güneş'in ayrılığı sonrası A Milli Takım'ın başına geçen Stefan Kuntz'un maaşı da belli oldu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım'ın başına Alman teknik adam Stefan Kuntz'u getirdiğini pazartesi günü resmen duyurdu. Milli takım teknik direktörleri sık sık aldıkları maaşlarla futbol kamuoyunu meşgul ediyorlar. Özellikle başarısız sonuçlar alındığında maaş ve primler manşetlere taşınıyor. Bir dönem Fatih Terim'in maaşı ve aldığı tazminat Mecliste tartışmaya açılmıştı. Aynı şekilde Şenol Güneş'in maaşı da sıkça tartışılmıştı.

STEFAN KUNTZ NE KADAR MAAŞ ALACAK?

A Milli Takımımızın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz, TFF'den yıllık ne kadar maaş alacak? Ajansspor'un haberine göre; 58 yaşındaki teknik adam, yıllık 1.5 milyon Euro maaş alacak. Bugünkü güncel döviz kuruyla yaklaşık 15 milyon 200 bin liraya tekabül ediyor. Ancak Alman hoca maaşını Euro cinsinden alacak. Alman hocanın sözleşmesinde tazminat maddesi de bulunuyor.

KUNTZ, ŞENOL GÜNEŞ'İN YARISI KADAR KAZANACAK

Kuntz'dan önce millilerin başında yer alan Şenol Güneş, TFF ile yıllık 3.2 milyon Euro'ya sözleşme imzalamıştı. Ancak, söz konusu sözleşme 1 Haziran 2019 tarihindeki Euro'nun değeri karşılığında Türk Lirası'na çevrilmişti. Bu da 20 milyon 800 TL'ye tekabül etmişti. Güneş'in ücreti her yıl enflasyon oranında artırıldı. Güneş'in bu yılki ücreti yaklaşık 30 milyon liraydı. Bu durumda TL bazında bugünkü döviz kuruna göre hesaplandığında Stefan Kuntz, Şenol Güneş'in yarısı bir maaşa millilere 3 yıllık imza attı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber