15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-22 10:24:05

O Ses Türkiye Şampiyonu Hasan Koçak oldu Artvin'de horonlar oynandı

O Ses Türkiye yarışmasının finali dün gerçekleşti ve şampiyon Hasan Koçak oldu. Koçak'ın şampiyonluğu memleketinde horonlarla kutlandı.

O Ses Türkiye Şampiyonu Hasan Koçak oldu Artvin'de horonlar oynandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Acun Ilıcalı'nın sunduğu, Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Oğuzhan Koç ve Murat Boz gibi isimlerin jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye yarışması dün akşam final bölümüyle ekranlara geldi. Yarışmanın finalistleri arasında ise Beyazıt Öztürk ve Ebru Gündeş'in takımından 3 kişi, Murat Boz ve Oğuzhan Koç'un takımından 2 kişi vardı. 

O Ses Türkiye final bölümünde sahnede Murat Boz'un takımından Hakkı İlek ve Anastasiya Budakva, Ebru Gündeş'in takımından Mustafa Açıkgöz, Wafa Benradja ve Yaşam Hancılar, Oğuzhan Koç'un takımından Yunus Emre Çelik ve Hasan Koçak, Beyazıt Öztürk'ün takımından ise Devrim Seyrek, Mert Yenihayat ve Şevval Ekiz yer aldı.

O Ses Türkiye yarışmasının finalistleri için ilk turda seyirci oylaması yapıldı, devam eden isimler Devrim Seyrek, Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat, Şevval İkiz ve Mustafa Açıkgöz oldu. 6 yarışmacı ikinci tur için birbirleriyle kapıştı. İkinci turun kazananları ise Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat ve Devrim Seyrek oldu.

İkinci turla beraber Ebru Gündeş'in yarışmacısı kalmadı. Beyazıt Öztürk'ün iki yarışmacısı kalırken ise Oğuzhan Koç ile Murat Boz'un bir yarışmacısı kaldı. 

Üçüncü tura ise Hasan Koçak ve Devrim Seyrek kaldı. Oğuzhan Koç'un takımından Hasan Koçak, Beyazıt Öztürk'ün takımından Devrim Seyrek şampiyonluk için yarıştı. Seyirci oylamasının ardından ise şampiyon belli oldu. O Ses Türkiye'yi Oğuzhan Koç'un takımından Hasan Koçak kazandı.

Genç yarışmacının şampiyonluğu memleketi Artvin'in Yusufeli ilçesinde büyük coşkuyla karşılandı. Uzun araç kuyrukları oluşurken, ilçe merkezinde toplanan çok sayıda vatandaş tulum eşliğinde horan oynayarak Hasan Koçak'ın şampiyonluğunu kutladı.

PEKİ, HASAN KOÇAK KİMDİR?

O Ses Türkiye'ye Erzurum'dan katılan 23 yaşındaki Hasan Koçak, Aslen Artvinli'dir. Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde eğitimini sürdüren Koçak, 2016 yılından şimdiye dek O Ses Türkiye'ye başvurduğu halde ilk kez bu sene yarışmaya katılmaya hak kazanmış ve şampiyon olmuştur.

 

Şampiyon olduğu belli olduktan sonra sahnede konuşma yapan Hasan Kolçak şunları söyledi:

"Destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Artvin'den küçük bir köyden geliyorum. Benim babam orada cami imamı ve beni o kadar güzel destekledi ki... Herkese tüm Türkiye'ye örnek olursa çok sevinirim ve en büyük alkış Oğuzhan Koç'a. Çok gururluyum."

Etiketler