2021-12-04 11:30:00

Uğur Bilgin kimdir, aslen nerelidir? Güldür Güldür’ün Mesut’u Uğur Bilgin kaç yaşındadır?

Uğur Bilgin, oyunculuğu ve son zamanlarda yaşıyla ilgili çıkan haberlerle gündeme geldi. Güldür GüldürShow’da Mesut karakteriyle sergilemiş olduğu performansıyla büyük beğeni toplayan Uğur Bilgin’in kim olduğu, aslen nereli ve kaç yaşında olduğu sık aratılanlar arasında yerini aldı. “Uğur Bilgin kimdir, aslen nerelidir?” “Güldür Güldür’ün Mesut’u Uğur Bilgin kaç yaşındadır?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Uğur Bilgin kimdir, aslen nerelidir? Güldür Güldür’ün Mesut’u Uğur Bilgin kaç yaşındadır?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Güldür Güldür’ün Mesut’u, son günlerde yaşıyla ilgili çıkan haberlere gündeme geldi. İnternet üzerinden sıklıkla aratılmakta olan ünlü oyuncunun biyografisi, aslen nereli ve kaç yaşında olduğu merak edilenler arasında. Bulunduğu projelerde sergilemiş olduğu üstün performansla adından söz ettiren Uğur Bilgin kimdir, aslen nerelidir? Güldür Güldür’ün Mesut’u kaç yaşındadır? İşte detaylar…

UĞUR BİLGİN NERELİDİR?

24 Temmuz 1980 doğumlu olan Uğur Bilgin, aslen Rizelidir. Fakat Devlet Denizyollarından emekli memur bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olması nedeniyle İstanbul’da doğmuştur. Bilgin, üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Ailesi oyuncu olmasını istemediği için ilk başta tiyatro eğitimi görmek istemesine rağmen başka bir bölümü bitirmiştir. Fakat daha sonra 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’ne girerek, başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Bilgin, şuanda Güldür Güldür Show’da birlikte çalışmakta olduğu Onur Buldu ile üniversite yıllarında tanışmıştır.

Uğur Bilgin, televizyon camiasına ilk olarak BKM’nin düzenlemiş olduğu Aşağı Yukarı Yemişliler dizisiyle adım atmıştır. Daha sonra Sinan Çetin’in yönetmiş olduğu Kağıt isimli sinema filminde rol almıştır. Ardından şuanda hala yayınlanmakta olan Güldür Güldür isimli Show programına dahil olmuş ve yıllardır burada sergilemiş olduğu performansla izleyici tarafından büyük beğeni toplayarak, bir kitle oluşturmuştur.

Bilgin, televizyon programlarının yanı sıra çok sayıda sinema filmi ve tiyatro oyununda da yer almıştır. Yılmaz Aslantürk’ün 'Otisabi' isimli çizgi romanından uyarlanmış olan yine aynı isimli dizi filminde başrol olarak yer almaya başlamış fakat daha sonra kadro değişikliğine gidildiği için Bilgin, bu filmi tamamlayamamıştır.. Ünlü oyuncu, yine BKM tarafından ve Güldür Güldür ekibi ile birlikte hazırlanan Dedemin Fişi isimli sinema filminde de rol almıştır.

GÜLDÜR GÜLDÜR’ÜN MESUT’U UĞUR BİLGİN KAÇ YAŞINDADIR?

Güldür Güldür Show’da sergilemiş olduğu üstün performansı ve canlandırdığı karakterlerle büyük beğeni toplayan Bilgin, son günlerde hakkında çıkan yaş haberleriyle gündemde yerini aldı. 1980 doğumlu olan Uğur Bilgin’in 41 yaşında olması, takipçilerini şaşkına çevirdi. Bilgin, Güldür Güldür’de esprileri, hareketleri ve fiziksel özellikleriyle dikkat çekmekte olan Mesut karakterine can vermektedir.

Etiketler