21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-05 14:55:24

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Milyonlarca açık öğretim öğrencisinin gireceği AÖF sınav giriş yerleri belli oldu. Güz yarı yılı final sınavı 8-9 Ocak tarihlerinde dört oturum olarak gerçekleşecek AÖF sınavları giriş belgesi yayınlandı. Sınava girecek olan öğrenciler sınav giriş yerlerine ve giriş belgesi sorgulama ekranına ulaşmaya çalışıyor. AÖF sınavı ne zaman? AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınıyor? İşte sınava girecek olanlar için AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı…

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2021-2022 yılı güz dönemi final sınavlarına girecek olan öğrenciler için sınav giriş yerleri merakla bekleniyordu. 8-9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek olan güz dönemi final sınavları için giriş belgesi ekranına ulaşmak isteyen öğrenciler haberimizden kolayca ulaşabilirler. AÖF sınavı ne zaman? AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınıyor? İşte AÖF final sınavlarıyla ilgili tüm detaylar...

Üniversiteyi dışarıdan okuyan öğrenciler bugün itibari ile hafta sonu yapılacak olan AÖF sınavı yerini öğrenebilir. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak ve 30’ar dakika sınav süresi verilecek. Anadolu Üniversitesi, AÖF sınavlarına katılmak için sınav giriş belgesini şart koşuyor. AÖF sınav giriş yerlerine haberimizdeki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI!

2021-2022 yılı güz dönemi final sınavları AÖF takvime göre 8-9 Ocak tarihlerinde yapılacak. Vize sınavlarının yüz yüze gerçekleştiği AÖF’te final sınavları da yüz yüze yapılacak. AÖF final sınavları öncesi öğrenciler, sınav giriş yerlerini Açık Öğretim Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden T.C kimlik numaraları ile öğrenebilecekler.

AÖF SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖF final sınavı 8-9 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.

SINAVA GİRECEK OLAN ADAYLARIN BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

  • Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
  • Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
  • Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

 

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIYOR?

Sınava bir hafta kala sınav giriş yerleri belli oldu. Öğrenciler yüz yüze gerçekleştirilecek sınavlar için giriş belgelerini http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Öğrenci Otomasyonundan online olarak alabilecekler.

AÖF SINAVI GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV YERLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

AÖF sınav yerleri açıklandı. AÖF güz dönemi final sınavına katılacak öğrenciler sınav giriş yerlerine AÖF'ün resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecek. Öncelikle https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresini açın. Daha sonra ‘Öğrenci Girişi' sekmesi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Açılan pencerede üst sekmelerde ‘Sınav İşlemleri' kategorisinin altında ‘Sınav Giriş Belgesi' sekmesine tıklayın. Daha sonra sınav giriş belgesi görüntüle dedikten sonra sağ en üst kısmında yer alan ‘Yazdır' butonuna tıklayarak ya da klavyede Ctrl+P kısayolu ile çıktı alabilirsiniz.

 

Etiketler