2021-09-24 15:32:19

DGS ek tercih tarihi ne zaman? 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ön lisans eğitimini tamamlamış olan öğrencilerin lisans eğitimi almalarını sağlayan ve kendi branşlarında daha yüksek bölümlere geçmelerine imkan tanıyan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ilk tercih ve yerleştirmeleri belli olduktan sonra gözler ek tercihlere çevrildi. Dikey Geçiş Sınavı tercih yerleştirmeleri sonucunda herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler “DGS ek tercihleri açıklandı mı?” "DGS ek tercih sonuçları açıklandı mı?" sorusuyla oldukça yoğun bir araştırma yapıyor. Beklenen haber geldi! DGS ek tercih sonuçları bugün açıklandı! İşte detaylar...

DGS ek tercih tarihi ne zaman? 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

DGS ilk tercihlerinde herhangi bir yere yerleşemeyen öğrenciler ek tercihlerde bir kez daha şanslarını deneyecek. DGS ek tercih puanları ve kontenjanları ile ilgili merakın da söz konusu olduğu bugünler tüm ilgi ek tercihlerin hangi tarihte yapılacağına çevrildi. Peki DGS ek tercihleri açıklandı mı? ÖSYM Başkanı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre DGS ek tercih sonuçları 27 Ekim 2021 tarihi itibariyle açıklandı!

2021 DGS EK TERCİHİ BAŞLADI

Geçtiğimiz sene 5-11 Kasım 2020’de açıklanan DGS ek tercihleri, bu sene ilk tercihlerin belli olmasıyla birlikte büyük bir merak konusu oldu. ÖSYM tarafından 2021 ek tercihlerinin 15-21 Ekim tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

İlk tercihlerde yerleşemeyen veya hiç tercih yapmamış olan adaylar nedeniyle açık kalan kontenjanlara ek tercih ile yerleşmek isteyen adaylar tercihlerini 15-21 Ekim tarihleri arasında yapabilecek. Gözlerin çevrildiği DGS ek tercihleri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile yapılabilecek.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

DGS EK TERCİH SONUÇ SORGULAMASI NEREDEN YAPILIR?

Ölçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ön Lisans ve Açıköğretim Programlarından mezun olan adayların 4 yıllık lisans programlarına geçebilmesi için sağlanıyor ve bu şekilde çok sayıda öğrenci hayalini kurmuş olduğu lisans bölümlerini okuma fırsatı yakalıyor. Bu yıl 27 Ağustos – 7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen DGS tercih sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonucu ÖSYM’nin internet adresinden sorgulayabilecek.

Boş kalan kontenjanlar için sağlanacak olan ek tercih yerleştirmeleri de tercih tarihinin açıklanmasıyla birlikte gerçekleştirilecek. 2021 DGS ek tercih tarihi ile ilgili detaylı bilgiyi haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Etiketler