Tarih : 15.10.2021 - 16:20 Yorum : 0

DGS ek tercih tarihi ne zaman? 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ön lisans eğitimini tamamlamış olan öğrencilerin lisans eğitimi almalarını sağlayan ve kendi branşlarında daha yüksek bölümlere geçmelerine imkan tanıyan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ilk tercih ve yerleştirmeleri belli olduktan sonra gözler ek tercihlere çevrildi. Dikey Geçiş Sınavı tercih yerleştirmeleri sonucunda herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler “DGS ek tercihleri açıklandı mı?” sorusuyla oldukça yoğun bir araştırma yapıyor.

DGS ek tercih tarihi ne zaman? 2021 DGS ek tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ilk tercihlerinde herhangi bir yere yerleşemeyen öğrenciler ek tercihlerde bir kez daha şanslarını deneyecek. DGS ek tercih puanları ve kontenjanları ile ilgili merakın da söz konusu olduğu bugünler tüm ilgi ek tercihlerin hangi tarihte yapılacağına çevrildi. Peki DGS ek tercihleri açıklandı mı? DGS ek tercih başvuru ve yerleştirme tarihleri belli oldu mu?

2021 DGS EK TERCİHİ BAŞLADI

Geçtiğimiz sene 5-11 Kasım 2020’de açıklanan DGS ek tercihleri, bu sene ilk tercihlerin belli olmasıyla birlikte büyük bir merak konusu oldu. ÖSYM tarafından 2021 ek tercihlerinin 15-21 Ekim tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

İlk tercihlerde yerleşemeyen veya hiç tercih yapmamış olan adaylar nedeniyle açık kalan kontenjanlara ek tercih ile yerleşmek isteyen adaylar tercihlerini 15-21 Ekim tarihleri arasında yapabilecek. Gözlerin çevrildiği DGS ek tercihleri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile yapılabilecek.

DGS EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

DGS EK TERCİH SONUÇ SORGULAMASI NEREDEN YAPILIR?

Ölçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ön Lisans ve Açıköğretim Programlarından mezun olan adayların 4 yıllık lisans programlarına geçebilmesi için sağlanıyor ve bu şekilde çok sayıda öğrenci hayalini kurmuş olduğu lisans bölümlerini okuma fırsatı yakalıyor. Bu yıl 27 Ağustos – 7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen DGS tercih sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonucu ÖSYM’nin internet adresinden sorgulayabilecek.

Boş kalan kontenjanlar için sağlanacak olan ek tercih yerleştirmeleri de tercih tarihinin açıklanmasıyla birlikte gerçekleştirilecek. 2021 DGS ek tercih tarihi ile ilgili detaylı bilgiyi haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Etiketler : Dgs Ek Tercih Ösym
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber