Tarih : 31.08.2021 - 08:51 Yorum : 0

Üniversite kayıtları ne zaman 2021? Üniversite kayıtları internetten nasıl yapılır?

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla adaylar ''Üniversite kayıtları ne zaman? Üniversite kayıtları internetten yapılır mı? Üniversite kayıtları için gerekli belgeler nelerdir?'' sorularının yanıtını arıyor.

Üniversite kayıtları ne zaman 2021? Üniversite kayıtları internetten nasıl yapılır?

Üniversite adayları YKS tercih sonuçlarının ardından üniversite kaydı yapmak için gün sayıyor. YKS tercihleri 5 Ağustos ile 20 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Adaylar YKS puanları doğrultusunda üniversite tercihinde bulundu. Şimdi öğrenciler ve velilerin gözü üniversite kayıtlarında. İşte üniversite kayıtları hakkında bilmeniz gerekenler.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarıyla birlikte adaylar ''Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? Üniversite kayıtları ne kadar sürecek?'' sorularını merak etmeye başladı. Üniversite kayıtları hem yüz yüze hem de internet ortamında gerçekleşebilecek. YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandıktan sonra kayıt hakkı kazanan adayların üniversite kayıt işlemleri 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Üniversite kayıt işlemlerini elektronik ortamda yapmak isteyenler için üniversite kayıtları 31 Ağustos ile 5 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI İÇİN GEREKEN BELGELER 2021

Üniversite kayıt işlemleri için hazırlıklara başlayan adaylar ''Üniversite kayıtları için hangi belgeler gerekiyor?'' sorusunu gündeme taşıdı. YKS tercih sonuçları ardından üniversite kayıt işlemlerine yoğunlaşan adaylar üniversite kayıt için gerekli belgeleri toparlamaya başladı. İşte üniversite kayıt için gereken belgeler:

  • Adayın mezun olduğunu gösteren diploma, onaylı diploma örneği veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,
  • Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge
  • Ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların durumlarını belirten belge,
  • YKS tercih sonuç belgesi,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,
  • Katkı payı veya öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge,
  • Askerlik durum belgesi.

İNTERNETTEN ÜNİVERSİTE KAYIT NASIL YAPILIR?

Üniversite kayıt işlemleri için fiziki olarak üniversiteye gitmek istemeyen adaylar ''Üniversite kayıtları internetten nasıl yapılır?'' sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte adım adım internetten üniversite kayıt işlemi:

E devlet üzerinden üniversite kayıt imkanı tüm devlet üniversiteleri ve yaklaşık 50 özel üniversite için geçerlidir.

Üniversite kayıtları ne zaman? Üniversite kayıtları internetten yapılır mı? Üniversite kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? sorularını cevapladık. Siz de üniversite kayıt işlemleri hakkında sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber