Tgrt Haber
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
14 Ekim 2023 - 16:44

Ütüdeki kireci söken yöntem. Ütüye zarar vermeden kireci anında söküyor ve tertemiz yapıyor

Evlerde uzun süre kullanılan ütüler kullanım suyundan kaynaklı kireç bağlıyor. Bu kireçten kurtulmak için kimyasallardan uzak durun çünkü doğal bir yöntemi var
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
09 Ekim 2023 - 15:59

Haşlanmış yumurtayı mandalina soyar gibi soyma tüyosu! Kabuk kalıp halinde çıkıyor...

Haşlanmış yumurta kabuklarını kolayca ve hızlıca soyma tekniği. Ev hanımlarının işini kolaylaştırıyor
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
27 Eylül 2023 - 14:46

Zeytinler nasıl taze kalır? Zeytinlerin 6 ay bozulmamasını sağlayan saklama yöntemi... Bu şekilde poşete koyun

Zeytinler nasıl taze kalır? Sadece kahvaltıda değil birçok yemekte de kullanılan zeytin çok çabuk bozulan ürünlerdendir. Bu bilgiler yardımıyla yeşil veya siyah zeytinleriniz 6 ay boyunca bozulmayacak
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
04 Eylül 2023 - 16:26

Meğer bir tabletiyle boyalı saçlar kalıcılığını aylarca koruyormuş! İşte kuaförlerin gizli formülü…

Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğiyle bilinen aspirinin, saçlara birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Saç bakım uzmanları tarafından önerilen bu faydalı hap, saç dökülmesinden, boyalı saçların koruyuculuğuna kadar saça çok sayıda fayda sağlıyor. İşte saça şifa dağıtan aspirin maskesi tarifi…
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
30 Ağustos 2023 - 17:20

Telefonu ıslak mendille silmek zararlı mı?

Telefonlar hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri konumunda. Telefonlar her yere ortama sokulduğu için temizlikleri bir o kadar önem arz ediyor. Bundan dolayı da vatandaşlar, telefonlarını nasıl temizlemeleri gerektiğine dair sorular sormaktadır. Onların içinde “Telefonu ıslak mendille silmek zararlı mı?” sorusu ön plana çıkıyor. İşte bu konuda araştırılan detaylar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
29 Ağustos 2023 - 09:59

Hasat başlamadan önce aklınızda bulunsun. Siyah zeytinin acısı nasıl alınır? Dilinizde pütürlük hissi bile kalmayacak!

Yeşil ve siyah zeytinde hasat başlıyor. Köylüler bölgenin geçim kaynağı için kolları sıvadı.  Kahvaltı sofraları zeytinle dolacak. Zeytinin tadına varılacak. Ancak içi acı çıkan zeytine de dikkat etmeli. Sizin için bir önerimiz var. İşte zeytinin acısı nasıl alınır diyenlerin bilmesi gereken teknik. 
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
28 Ağustos 2023 - 13:50

Aynadaki lekeleri temizleme yöntemi! Tek bir leke kalmıyor ve çizikler yok oluyor...

Evin kiri en hızlı belli eden yeri şüphesiz aynalar… Küçücük bir lekeyi hemen yansıtan aynaların temizliği zor gibi görünse de bazı püf noktalarla oldukça basit…
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
28 Ağustos 2023 - 10:18

Böceklenen pirinç nasıl temizlenir? Böceklenen pirinç temizlenip yenir mi?

Pirinç yemeklerde çok sık kullanılan gıda ürünlerinden biridir. Pirinç yanlış saklama şeklinden ve nemli yerde muhafaza edilmesinden dolayı böceklenebilir. Peki “Böceklenen pirinç nasıl temizlenir? Böceklenen pirinç temizlenip yenir mi?” İşte merak edilenler!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
28 Ağustos 2023 - 10:06

Evde klima yoksa üzülmeyin! Evinizi klimasız serinletmenizi sağlayacak tüyo

Yazlara bir türlü veda edemedik. Yurdun dört bir tarafında sıcaklar bunaltmaya devam ediyor. Klima imdadımıza yetişiyor. Peki ya klima yoksa? İşte evde klimasız serinletmeyi sağlayacak 3 tüyo.
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
26 Ağustos 2023 - 09:19

Mutfaktan karıncaları uzak tutan 4 yöntem! Hem zararsız hem çok ucuz 

Havalar ısındı, kapı pencere açılmaya başlandı. Haliyle eve giren karınca sayısı da çoğaldı. Hele bir de yere şekerli bir ürün döktüyseniz vay halinize...
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
24 Ağustos 2023 - 13:51

Çekirdeklerini atıyorsanız hemen vazgeçin! Enfes bir kahveye dönüşüyormuş

Hurma çekirdeklerini çöpe atıyorsanız iki kere düşünün.. Çünkü muhteşem bir filtre kahveye dönüşüyormuş. Üstelik kafein derdi de yok.
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
24 Ağustos 2023 - 10:03

Hem ekşi hem tatlı bu tarif kaçmaz! MasterChef Eton Mess nasıl yapılır? MasterChef Eton Mess malzemeleri nelerdir?

Pratik tatlı arayanlar Eton Mess tam size göre bir tatlı. Kısıtlı bir zamanı olanlar hem ekşi hem de tatlı olan bu lezzeti deneyebilir. MasterChef’te dün akşam bir İngiliz tatlısı olan Eton Mess yapıldı. Farklı bir arayanlar Eton Mess tatlısını deneyebilir. Peki “MasterChef Eton Mess nasıl yapılır? MasterChef Eton Mess malzemeleri nelerdir?” İşte detaylar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
23 Ağustos 2023 - 10:12

Bildiğiniz içli köfteyi unutun! MasterChef Arefe köftesi nasıl yapılır? MaterChef Arefe Köftesi malzemeleri nelerdir?

İçli köfte sevenler bu tarife bayılacak. Osmanlı mutfağından çıkan Arefe Köfte tarifini denemelisiniz. Ekranların severek izlenen yemek yarışmalarından biri olan MasterChef dün akşama Osmanlı Mutfağı ile damga vurdu. Yarışmacılar, birbirinden lezzetli Osmanlı yemeklerini yapmak için ter döktü. Bu yemekler için de Arefe Köftesi de yer aldı. Bu köftenin yapılışını merak edenler, “MaterChef Arefe köftesi nasıl yapılır? MaterChef Arefe Köftesi malzemeleri nelerdir?” sorularına cevap aramaya başladı. İşte Arefe Köftesine dair ar5aştırılanlar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
22 Ağustos 2023 - 10:51

Dışardaki hamburgerleri unutun! MasterChef hamburger nasıl yapılır? MasterChef hamburger malzemeleri nelerdir?

Hamburger severler bu tarifi çok sevecek. Dışarıdaki hamburgeri unutun. Evinizde kendi hamburgerinizi kendiniz yapın. Ekranların sevilen yemek yarışması MasterChef’te dün akşam pek çok insanın sevdiği bir lezzet olan hamburger yapıldı. Bu tarifle hazırlayacağınız hamburgeri evinizde sık sık yapabilirsiniz. Peki” MasterChef hamburger nasıl yapılır? MasterChef hamburger malzemeleri nelerdir?” İşte detaylar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
21 Ağustos 2023 - 10:04

Meyveyle etin şöleni! MasterChef Lahm- ı Kiraz nasıl yapılır? MaterChef Lahm -ı Kiraz malzemeleri nelerdir?

MasterChef All Star’da geçtiğimiz gün bir şef tabağı yapıldı. Somer Şef’in yaptığı şef tabağı Lahm- ı Kiraz oldu. Yarışmacılar şef tabağına benzeyen bir Lahm- ı Kiraz yapmaya çalıştı. Sevilen yarışma MasterChef’i izleyen izleyiciler, Lahm- ı Kiraz yemeğinin malzemelerini ve nasıl yapıldığını yarışmayı izlerken araştırmaya başladı. İşte Lahm- ı Kiraz dair detaylar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
19 Ağustos 2023 - 10:07

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Tesisat ustaları bu tamir sırrını iyi bilir! İşte tıkanan gideri şıp diye açan tüyo

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Gündelik hayatta sıklıkla karşılaşılan tıkanan lavabo gideri sorununa kesin ve net çözüm bulundu. İşte tesisat ustalarının da bildiği o tüyo
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
18 Ağustos 2023 - 10:24

Sütlacın pabucunu dama attıracak bir lezzet! MasterChef astarlı sütlaç nasıl yapılır? Astarlı sütlaç malzemeleri nelerdir?

Sütlaç severler için yeni bir tarif ile geldik. Sütlaçta farklı bir tat arayanlar Gaziantep yöresine ait olan astarlı sütlacı da deneyebilir. Dün akşam MasterChef yarışmasında da astarlı sütlaç yapıldı. Bu tarifi ilk kez duyanlar için MasterChef astarlı sütlaç nasıl yapılır? Astarlı sütlaç malzemeleri nelerdir? sorularının detayları!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
17 Ağustos 2023 - 10:01

Sushi sevenlerin aklı çıkacak! MasterChef sushi maki nasıl yapılır? İşte pratik sushi maki tarifi!

MasterChef’te geçtiğimiz akşam Asya rüzgarı esti. Şefler, sushinin bazı çeşitlerini göstererek yarışmacılardan bunları yapmalarını istedi. Onlardan biri de maki oldu. Evde sushi yapmak isteyip nasıl yapacağını merak edenler, “MasterChef sushi maki nasıl yapılır? Evde sushi maki nasıl yapılır, tarifi nedir?” sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar!
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
16 Ağustos 2023 - 16:41

Banyodaki küf sorununa en etkili çözüm! Fayansların ve duvarların pırıl pırıl olmasını sağlıyor...

Evin en nemli bölümü olan banyolar, küf oluşumunun en fazla olduğu yerlerdir. Sağlığınızı tehdit eden küfü bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmanın ise bazı püf noktaları bulunuyor. İşte detaylar…
Nasıl Yapılır - Nasıl Yapılır
16 Ağustos 2023 - 11:48

Evde yapabileceğiniz doğal temizlik deterjanı tarifleri! Kimyasal içeren deterjanlara gerek yok

Çamaşırlar nasıl güzel kokar? Deterjanlar sayesinde. Fiyatları ise oldukça pahalı. İşte çamaşırlar güzel kokmuyor diyenlerin bilmesi gereken temizlik sırrı