2021-12-08 15:20:07

Cemal Aydın kimdir, nerelidir? MKE Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın vefat etti!

Cemal Aydın hayatını kaybetti. MKE Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın’ın vefat haberleri üzerine, internetten yoğun bir araştırma yapılmaya başlandı. Sevenleri ve yakınlarını büyük bir üzüntüye boğan Aydın’ın ölüm haberi üzerine spor, sanat ve siyaset camiasından çok sayıda insan taziye mesajlarını paylaştı. Peki Cemal Aydın kimdir, aslen nerelidir? Cemal Aydın neden vefat etmiştir?

Cemal Aydın kimdir, nerelidir? MKE Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın vefat etti!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

1996-2008 yılları arasında MKE Ankaragücü Onursal Başkanı olarak görev alan Cemal Aydın, hayatını kaybetti. Aydın’ın vefat haberi, MKE Ankaragücü resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu. Paylaşımda şu ifadeler yer alıyordu:

Kulübümüzde uzun yıllar başkanlık yapmış olan Cemal Aydın'ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Cemal Aydın’ın vefat haberi üzerine internette yoğun bir araştırma başladı. Aydın’ın vefat haberlerini yakından takip eden vatandaşlar, “Cemal Aydın kimdir, nerelidir?”, “MKE Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın neden vefat etti?” sorularına cevap aramaya başladı.

CEMAL AYDIN KİMDİR, NERELİDİR?

1948 yılında dünyaya gelen Cemal Aydın, 1996-2008 yılları arasında MKE Ankaragücü’nün onursal başkanlığını yapmıştır. Kulüp başkanlığını on yılı aşkın bir süre sürdürdüğü için tüzük gereği onursal başkanlık unvanını aldı. 9 Aralık 2008 tarihinde başkanlıktan istifa etti. 13 Ocak 2013 tarihinde Ankaragücü tarafından yapılan kongrede, “Ankaragücü Kulübü’nde 10 yılı aşkın süreyle başkanlık yapanlara Onursal Başkanlık sıfatı verilir.” maddesi tüzükten kaldırılmış ve böylece Cemal Aydın’ın da onursal başkanlığı düşmüştür.

Cemal Aydın kısa bir süre önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmıştı. Bir süredir tedavisi süren Aydın, 8 Aralık 2021 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

CEMAL AYDIN’A TAZİYE MESAJLARI

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Cemal Aydın, yakınlarını ve sevenlerini büyük bir üzüntüye boğdu. Siyaset, spor ve sanat camiasından çok sayıda isim, sosyal medya hesapları üzerinden taziye mesajlarını ilettiler. İşte o mesajların bazıları:

“MKE Ankaragücü onursal başkanı Cemal Aydının hayatını kaybettiğini derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Bir dönem Kulüpler Birliği başkanlığı da yapan Merhuma Allahtan rahmet; ailesi, dostları, Ankaragücü camiası ve futbol camiasına başsağlığı dilerim.” – Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

“MKE Ankaragücü ve Kulüpler Birliği Vakfı eski Başkanı Cemal Aydın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Uzun yıllar MKE Ankaragücü Kulübü başkanlığını yapan Aydın, 2002-2004 yılları arasında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak Türk futboluna katkılarda bulunmuştu. Cemal Aydın anısına 10-13 Aralık tarihlerinde oynanacak tüm profesyonel ve amatör maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Merhum Cemal Aydın’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri, MKE Ankaragücü Kulübü ve spor camiasına başsağlığı dileriz.” – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)

Etiketler