2021-11-27 10:43:23

Hafta sonu İstanbul’da su kesintisi! Hangi ilçelerde su kesintisi olacak?

Hafta sonu İstanbul’da su kesintisi yaşanacağına dair çıkan haberlerin ardından vatandaşlar, kesintinin hangi ilçelerde olacağını merak etmeye başladı. Dün akşamdan beri etkisini sürdürmekte olan yağışlı havanın neden olduğu arıza ve bakım çalışmaları, 27 Kasım tarihinde bazı ilçelerde su kesintilerine neden olacak. Peki hafta sonu İstanbul’da hangi ilçelerde su kesintisi olacak? İstanbul’da sular ne zaman gelecek?

Hafta sonu İstanbul’da su kesintisi! Hangi ilçelerde su kesintisi olacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda 27 Kasım’da yaşanacak olan su kesintileri ile ilgili haber İSKİ Genel Müdürlüğü’nden geldi. Yağışlı hava nedeniyle gerçekleştirilecek olan arıza ve bakım çalışmalarının neden olacağı su kesintilerinin hangi ilçelerde olacağı merak konusu oldu. İnternet üzerinden araştırma yapan vatandaşlar, “İstanbul’da hangi ilçelerde su kesintisi olacak?”, “İstanbul’da sular ne zaman gelecek?” sorularına cevap aramaya başladı.

İSTANBUL’DA HANGİ İLÇELERDE SU KESİNTİSİ OLACAK?

İSKİ Genel Müdürlüğü, hafta sonu İstanbul’da yaşanacak su kesintilerine dair bilgilendirmede bulundu. Yapılan açıklamalara göre özellikle dün akşam yaşanan yoğun yağış nedeniyle başlatılacak olan arıza ve bakım çalışmaları, İstanbul’un bazı ilçelerinde su kesintisi yaşanmasına neden olacak? Hafta sonu su kesintisi yaşanacak olan ilçeler şu şekildedir:

Arnavutköy

  • Etkilenen Mahalleler: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Karlıbayır Mahallesi, Arnavutköy Merkez Mahallesi
  • Arıza Sebebi: 150 Mm Çaplı Şebeke Hattı Arızası
  • Başlama tarihi: 26.11.2021 22:28

İSTANBUL’DA SULAR NE ZAMAN GELECEK?

26 Kasım tarihinde akşam saatlerinde başlayan su kesintisine dair yapılan çalışmaların ne zaman sonlanacağı da merak konusu. Sadece Arnavutköy’de yaşanacak olan su kesintisinin, yapılan çalışmaların seyrine göre tahmini olarak 27.11.2021 tarihinde saat 18:30’da bitmesi öngörülüyor. Yağışlı havanın neden olduğu arıza bakım çalışmaları, oluşan problemin boyutuna göre süre konusunda farklılıklar gösterebilir.

Etiketler