Tarih : 29.11.2021 - 15:42 Yorum : 0

Arif Verimli kimdir, nerelidir? Prof. Dr. Arif Verimli kaç yaşında?

Prof. Dr. Arif Verimli, sosyal medya paylaşımları ve katıldığı programlarda yapmış olduğu açıklamalar ile gündemden düşmüyor. Son olarak Zerrin Özer ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Verimli, internet üzerinden en sık aratılan isimler arasında girdi. Vatandaşlar, “Arif Verimli kimdir, nerelidir?”, “Prpf. Dr. Arif Verimli kaç yaşında?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Arif Verimli kimdir, nerelidir? Prof. Dr. Arif Verimli kaç yaşında?

Müge Anlı İle Tatlı Sert programında yapmış olduğu açıklamalar ve yorumlarla ekranların sevilen bir yüzü haline gelen ünlü Psikiyatr Prof. Dr. Arif Verimli, son günlerde özellikle Zerrin Özer ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ile gündeme geldi. Müge Anlı’nın programında sıklıkla görmeye rastladığımız ve insan psikolojisi ve insan ilişkileri ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle dikkat çeken Prof. Dr. Arif Verimli kimdir, nerelidir? Prof. Dr. Arif Verimli kaç yaşındadır? İşte detaylar…

ARİF VERİMLİ NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

1 Haziran 1954 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen ve bir ticaret adamının 4. çocuğu olan Arif Verimli, ilkokulu yine Antalya’da Namık Kemal İlkokulu’nda bitirdi. Ortaokul ve lise eğitimini de Antalya’da alan Verimli’nin, lise yıllarında Fizik Mühendisi olan Fizik Öğretmeni hayata bakış açısını değiştirmişti. Bu yüzden Fizik Mühendisi olamk isteyen Arif Verimli, üniversite giriş sınavlarında bölüme yetecek puanı almıştı. Fakat ailesinin ısrarı üzerine Tıp Fakültesi’ne girdi. Sıradan bir hekim olmak istemeyen Arif Verimli, Tıp Fakültesi’ne başladıktan sonra büyük bir gayret gösterdi.

Bursa Tıp Fakültesi (Uludağ Tıp Fakültesi) öğrencisi olan Verimli, ilk zamanlar İstanbul’da eğitim alıyorken, bir süre sonra okulun Bursa’ya taşınmasıyla eğitime burada devam etti. Fakat alınan yeni kararla okul tekrar İstanbul’a taşındı. Fakat Arif Verimli ve beş arkadaşı Bursa’dan geri dönmedi. Verimli, almış olduğu bu karar sayesinde Tıp yaşantısında mesleki anlamda etkileneceği insanlarla sıkı ilişkiler kurarak geçireceği bir eğitim döneminde merhaba demiş oldu. Bu kişilerin arasındaki en önemli isimlerden biri de Prof. Dr. Bilgen ve Suna Taneli vardı. 4. Sınıfta Psikiyatrist olmaya karar veren Arif Verimli, kendisine neden Psikiyatri Anabilim Dalı’nı seçmek istiyorsun sorusunu yönelten hocasına; “Genellikle hekimler hastadan uzak kalmaz istemezler, hastalarına yakın olmak isterler. Ben ise içiçe olmak istiyorum.” cevabını vermişti.

KARİYERİ

İhtisas eğitimini çok doğru insanlarla alan Arif Verimli, kendini bilim adamı olmaya adadı. 1977 senesinde Tıp Doktoru, hemen ardından da Psikiyatri Asistanı oldu. 1978 senesinde Aydan Hanım ile evlenen Arif Verimli’nin Ural ve Aras isimli iki çocuğu bulunmaktadır. 1982 senesinde uzmanlığa yükselen Verimli, 1982-1983 yılları arasında Adana’da Askeri Hastanesi’nde askerlik görevini tamamlamış oldu. 1983’te zorunlu hizmet araması nedeniyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Başasistan olarak göreve başladı. Hala Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde görev almakta ve hastanenin bilimsel düzeyinin artırılması için durmaksızın çalışıyor.

Arif Verimli, 1994-2003 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğini sürdürmekte ve aynı hastanede 5. Psikiyatri Klinik Şefi olarak da hizmetlerine devam etmektedir. Tüm meslek hayat boyunca çok sayıda bilimsel kongreye konuşmacı ve genel sekreter olarak dahil olmuştur. İstanbul genelindeki liseler için Gençliği Uyuşturucu ve Alkolden Korumak amacıyla verdiği seminerlerle adından söz ettirmiştir. Başhekimlik sürecinde Evlilik Danışma Merkezi, UMATEM, 182 Umut Işığı Hattı, İntihar Müdahale Merkezi gibi kurmuş olduğu kurumlar toplum faydası için hala hizmet vermeye devam etmektedir.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber