22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %45
Rüzgar 5.37 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-12-27 15:48:38

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman saat kaçta açıklanacak? Sorgulama ekranı...

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan mülakat sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava giren öğretmen adayları, mülakat sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. MEB tarafından 15 bin öğretmen alımı için yapılan sözlü mülakatlarda 60 puan alan adaylar başarılı sayılacak ve tercih hakkı kazanmış olacak. İşte MEB Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına dair tüm detaylar ve E-Devlet ekranı…

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Ne zaman saat kaçta açıklanacak? Sorgulama ekranı...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları sonrası sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adayların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adaylar barajı geçmek için sözlü mülakatta ter döktüler. 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sınava girecek adaylar için sonuç tarihi açıklanırken saat kaçta açıklanacağı ise merak konusu oldu. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e-Devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecek olup konu ile ilgili açıklama MEB tarafından yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Binlerce adayın merak ettiği sorunun cevabı henüz belli olmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını bugün açıklaması bekleniyor. Açıklama yapıldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz: 

Mülakat sonuçları için tıklayınız... 

15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yarışan adaylar sözlü mülakat sınavı sonrasında açıklanacak tarihi ve saati beklerken MEB’in takvimi belli oldu! Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı atama takvimine göre sözlü sınav sonuçları 27 Aralık 2021'de ilan edilecek.

Sınav sonuçlarının açıklanacağı saat ise henüz belli olmazken konuyla ilgili açıklama "https://personel.meb.gov.tr/" internet sitesi üzerinden ve MEB'in sosyal medya hesaplarından yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUCU NASIL SORGULANIR?

Sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan ilan sonrasında milyonlarca aday sözlü mülakatlarda ter dökerken sonuçların ise ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. Sözlü sınav sonuçları e-devlet sistemi üzerinden yayımlanacak olup adaylar sonuçları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecektir. Sınav sonuçları açıklandığı zaman E-Devlet üzerinden sorgulama işlemi yapılabilecek.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumun elektronik ortamda tercih edebilecektir.

E DEVLET SÖZLÜ SINAV SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu ile ilgili bakanlığın yayınladığı klavuza dikkat etmek gerekiyor. İşte tercihlerin nasıl yapılacağına ilişkin yol haritası: 

  • Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.
  • Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.
  • Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.
  • Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.
  • Tercihlerine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.
  • Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.
  • Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMINA İLİŞKİN BRANŞ BAZINDA KONTENJAN DAĞILIMI

  • 15 bin yeni öğretmen alımına ilişkin branş ve kontenjan dağılımı yapıldı.
  • Bu kapsamda, en fazla atama yapılacak ilk 3 branş sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve 1.302 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği oldu.
  • Bunun yanı sıra öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her birine kontenjan verildi.

Etiketler