BIST
2456.88
%-1.34
(-33.35)
Dolar
16.6449
%-0.23
(-₺0.04)
Euro
17.5346
%-0.17
(-₺0.03)
Sterlin
20.2674
%-0.44
(-₺0.09)
Altın
984.377
%-0.07
(-₺0.68)
Bitcoin
$20100
%-0.86
Ethereum
$1120.1
%-3.57
AVAX
17.83
%-5.31
Dolar yükseliyor
28 Haziran 2022 - 10:44
BDDK sonrası gerileyen Dolar atağa kalktı
BDDK’nın kredi düzenlemesi ile Türk Lirasının değer kazanması sonucu döviz kurlarında sert gerileme sonrası oynak hareketler devam ediyor. Dolar ve Euro piyasanın ilk saatlerinde artış gösterdi. İşte güncel döviz fiyatlarında son durum…
Büyükbaş, küçükbaş, koç, dana, koyun fiyatları 2022 yılında ne kadar? İşte kurbanlık fiyatları
28 Haziran 2022 - 10:35
Büyükbaş, küçükbaş, koç, dana, koyun fiyatları 2022 yılında ne kadar? İşte kurbanlık fiyatları
Kurbanlık fiyatları geçtiğimiz seneye nazaran büyük artış yaşarken, fiyatları cep yakıyor. Kurban bayramı gününe az bir süre kalmışken kurban pazarları kuruldu. Büyükbaş hayvanlardan dana, tosun ve küçükbaş hayvanlardan da koç, koyunlar pazarlarda yerini aldı. Şimdiden kurbanlık fiyatlarındaki artış sebebiyle satışlarda 2021 yılına göre ciddi oranda azalma olacağı öngörülürken bilhassa büyükbaş kurbanlık fiyatları listesinde elle tutulur bir yükselme olduğu söyleniyor. Peki 2022 kurbanlık ücretleri ne kadar oldu? Canlı kurbanlık fiyatları baz alındığında il il koç, dona koyun fiyatları bu yıl kaç para olduğunu makalemizde öğrenebilirsiniz. 
Türk Lirası mevduatlara Cumhurbaşkanı kararıyla düzenleme
28 Haziran 2022 - 10:14
Türk Lirası mevduatlara stopaj düzenlemesi
Türk Lirası mevduatlara stopaj indirimi süresi uzatıldı. 30 Haziran 2022'de sona eren uygulama, Cumhurbaşkanı Kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla 6 ay daha devam edecek.
Asgari ücrette son viraj
28 Haziran 2022 - 09:36
Asgari ücrette son viraj: 1600 TL artacak
Asgari Ücret Tespit Komisyonu yarın toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belirttiği üzere haftaya tamamlanması beklenen çalışmalarda formüller oluşturulmaya başladı. Masaya yatırılan hesaplamalarda artış maliyetinin işveren ve devlet tarafından karşılanarak enflasyona yansımasının önüne geçilmesine öncelik veriliyor. Son bilgilere göre 1627 TL artış gözüküyor. Nihai açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO toplantısı dönüşü yapacak. İşte tartışılan seçenekler…
ASGARİ ücret ne kadar oldu? 2022 Asgari ücret toplantısı hangi tarihte?
28 Haziran 2022 - 09:25
ASGARİ ücret ne kadar oldu? 2022 Asgari ücret toplantısı hangi tarihte?
Son dakika asgari ücret zammı haberleri ardı ardına verilirken kabine toplantısının akabinde konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın ikinci asgari ücret zammı hakkında önemli açıklamar yaptı. Peki 2022 Asgari ücret ne kadar oldu? Herkesin merakla beklediği asgari ücret zammı için tespit komisyonu hangi tarihte bir araya gelecek? Yazımızda bulabilirsiniz. 
Motorine dev indirim
28 Haziran 2022 - 08:44
Son dakika: Motorine dev indirim
Son dakika haberine göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine dev indirim gelecek. Brent petrolün gerilemesi ve dolar kurunda son görülen düşüşler fiyatlarda indirimi getirdi. Art arda gelen zamlar önemli ölçüde geri alınacak. İşte oluşacak yeni akaryakıt fiyatları...
Brent petrolde korkutan tırmanış
28 Haziran 2022 - 07:47
Brent petrolde indirim seviyeleri kayboluyor
Brent petrol korkutan tırmanışı başlattı. Yeni haftanın üst üste ikinci gününde dik bir grafik çizen petrol piyasası akaryakıta henüz indirim gelmeden iki haftaya yaklaşan kayıpları telafi etme yoluna girdi. Sürücüler pompa fiyatlarına alt seviyelerdeki Brent petrol ile düşen dolar kurunun yansımasını gözlerken sektör temsilcileri beklenen haberi verdi.
Dünya enerji paniği yaşıyor! Ülkeler tedbirleri sıkılaştırmaya başladı
28 Haziran 2022 - 06:50
Dünya enerji paniği yaşıyor
Koronavirüs pandemisi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş derken küresel çapta enerji fiyatlarını yükselişe geçti. Kömür fiyatları geçtiğimiz yıla göre 5 kat, doğal gaz ise 10 kat arttı. Enerji tedarikindeki sıkıntıların artması ile birlikte bazı ülkelerde okullar ve kamu kuruluşları tatil edildi.
Kredi doğru adrese gidecek
28 Haziran 2022 - 06:33
BDDK’nın kararına iş dünyasından tam destek
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun bağımsız denetime tabi bir şirketin 15 milyon TL’den fazla nakit döviz varlığı bulunması halinde bunun toplam aktiflerin veya bir yıllık satış gelirlerinin yüzde 10’unu aşması durumunda ticari TL kredi alamayacağına ilişkin kararına iş dünyasından tam destek geldi. Doları 17 liranı altına düşüren adım sonrasında iş dünyası temsilcileri “TL’yi güçlendirip, enflasyonu düşürecek” ifadelerini kullandı.
Milyonların beklediği tarih belli oldu
27 Haziran 2022 - 23:11
Asgari ücrete ek zamda kritik tarih belli oldu
Son dakika haberi: Asgari Ücret Tespit Komisyonu 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığında toplanacak.
Asgari ücrete zam müjdesi
27 Haziran 2022 - 20:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe müjde
Son dakika haberi: Bugün saat 15.30'da toplanan Kabine Toplantısı'nın ardından ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret için tarih verdi. Erdoğan, NATO zirvesi dönüşünden sonra miktarı açıklayacaklarını ifade etti. Öte yandan memur maaşlarının 8 Temmuz'da zamlı olarak yatırılacağını söyleyen Erdoğan, yaşlı ve engelli aylıklarının da bayram öncesi yatırılacağını bildirdi.
Son dakika! Kimlikle döviz alım satımına yeni gelişme: Sınır arttı
27 Haziran 2022 - 18:50
Kimlikle döviz alım satımında sınır arttı
Son dakika haberi: Döviz alım satımında kimlik zorunluluğuna ilişkin sınır 5 bin Amerikan doları olarak belirlendi. Daha önce bu sınır 3 bin olarak uygulanıyordu.
Aile Destek Programı nedir, başvuru nasıl yapılır? Aile Destek Programı başvuru şartları ve tarihi nedir?
27 Haziran 2022 - 17:28
Aile Destek Programı başvuruları başladı: 7 bin 200 lira destek!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıkladığı Aile Destek Programı başvuruları başlıyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşın beklediği başvuru tarihine ve şartlarına yönelik detaylar merak edilirken "Aile Destek Programı nedir, başvuru nasıl yapılır? Aile Destek Programı başvuru şartları ve tarihi nedir?" soruları gündeme geldi. İşte programın detayları…
Devlet destek verdi, Siirtli çiftçiler yetiştirdi: Lavantanın geliri çok gideri yok
27 Haziran 2022 - 17:20
Lavantanın geliri çok gideri yok
Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilçe kaymakamlığından almış olduğu hibe desteğiyle 40 dönüm alanda lavanta yetiştiren Kurtalan ilçesine bağlı Saipbeyli köyünde bir çiftçi, herhangi bir masraf olmadan ekim yaptıklarını ve üründen yüksek verim beklediklerini dile getirdi. 
Türkiye’ye dolar akacak
27 Haziran 2022 - 17:15
Dünyaya ihraç edilecek, Türkiye’ye dolar akacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji geleceğine katkısından dolayı hidrojenin, öncelikli alanlardan biri ilan edildiğini açıkladı. Bakan Dönmez, doğal gaz hatlarının hidrojenle besleneceğini belirterek, ‘dünya pazarlarına hidrojen ihraç edebilecek konuma geleceğiz’ dedi. Geçtiğimiz günlerde ise yaklaşık 615 milyon ton hidrojen üreten Türkiye için yeni fırsatlar olacağı ve dolarla gelir elde edeceği tahmin edilmişti.
Ne getirir ne götürür?
27 Haziran 2022 - 15:43
BDDK'nın döviz düzenlemesi ne getirir, ne götürür?
BDDK’nın dolar ve euro kurlarında ciddi hareketlere yol açan TL kredi kullanımına yönelik kararı üzerine iş dünyası değerlendirmesini yapıyor. Şirketlere kredi yoluyla döviz varlıklarını büyütmelerini konusunda sınırlama getiren karar, TÜSİAD, MÜSİAD, ASKON, İTO VE ATO temsilcilerine soruldu. İş dünyası temsilcileri kararın TL lehine olduğunu belirterek olumlu sinyaller verdi.
Temmuz taarruz ayı
27 Haziran 2022 - 15:43
İslam Memiş, altın ve dolarda yeni bant aralığını açıkladı
BDDK'nın şirketlere döviz sınırlaması getirmesi piyasaları tepe taklak etti. Dolar, Euro ve altın adeta çakıldı. Dolar 16, Euro 17, gram altın ise 950 TL bandını gördü. Ancak yeniden yükseliş eğilimi dikkat çekti. Yatırımcının gündeminde ise “Dolar düşmeye devam edecek mi?” “Altın düşecek mi?”, “Alalım mı yoksa satalım mı”? gibi sorular var. Geçtiğimiz haftalarda dolar ve altın almayın uyarısıyla dikkat çeken finans analisti İslam Memiş, yeni dolar ve altın için yeni tahminini açıkladı.
'Tedbirler sürecek'
27 Haziran 2022 - 14:45
Bakanlıktan BDDK hamlesi üzerine yeni açıklama: 'Tedbirler sürecek'
Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığndan BDDK'nın ticari kredi düzenlemesi ile ilgili açıklama geldi. Bakanlık, Finansal istikrara yönelik tedbirler sürecek derken açıklamada atılan adımla Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesindeki kredi yaklaşımının ve finansal istikrarın desteklendiği vurgulandı.
Yüzde 68 arttı! Çam fıstığından milyonlarca dolarlık ihracat hedefi
27 Haziran 2022 - 14:36
Çam fıstığında on milyonlarca dolar hedefleniyor
Çam fıstığında bu sene 50 milyon dolar ihracat hedefleniyor. Geçen yıl 40 milyon doların üstündeki ihracatta İtalya, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri alıcılar olarak ilk sıralarda yer alıyorlar.
Rus petrolüne fiyat sınırlaması
27 Haziran 2022 - 14:05
G7’den kritik Rus petrolü kararı
Rusya'nın petrol gelirlerini kısıtlamak ve yükselen enerji fiyatlarına karşı önlem almak için bir araya gelen G7 ülkeleri, Rus petrolüne fiyat kısıtlaması getirme kararı aldı.
Ruhsat çıktı
27 Haziran 2022 - 13:55
TPAO'ya Manisa'daki petrol keşfi üzerine geniş tarama için ruhsat
Manisa’da petrol sevinci yaşanıyor. Son dönemde hızla yükselen dünyanın bağımlı olduğu enerji ham maddesi üzerine Anadolu’da yapılan çalışmalar arttı. Güneydoğu’da petrol arama izninin uzatılması ve Adana’da bulunan petrolün ardından TPAO Manisa’da bulunan yüksek kalite petrol üzerine de daha geniş alanda çalışma yapmak üzere ruhsat aldı.