Tarih : 23.11.2021 - 15:18 Yorum : 0

Ercan Turgut kimdir, kaç yaşında? Ünlü sanatçı Ercan Turgut hayatını kaybetti!

Ercan Turgut, uzun zamandır süren kanserle mücadelesine bugün yenik düştü. Güçlü sesiyle dönemin popüler isimlerinden biri olan ve sevilen ünlü sanatçı Ercan Turgut, bugün çıkan ölüm haberinin ardından vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. İnternet üzerinden yoğun bir arama yapılan sanatçı için “Ercan Turgut kimdir, kaç yaşında?” “Ercan Turgut neden öldü?” soruları soruldu.

Ercan Turgut kimdir, kaç yaşında? Ünlü sanatçı Ercan Turgut hayatını kaybetti!

Güçlü sesi ve kendine özgü yorumuyla döneminin popüler sanatçılarından biri olan Ercan Turgut, bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düştü. Ünlü sanatçının ölüm haberini kendisi gibi sanatçı arkadaşı Semiha Yankı, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Peki Ercan Turgut kimdir, kaç yaşında? Ercan Turgut aslen nerelidir, neden öldü?

ERCAN TURGUT NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

7 Ekim 1952 tarihinde dünyaya gelen Ercan Turgut, aslen Malatyalıdır. 13 yaşında müzik dünyasına adım atan Turgut, “Olur Böyle Şey/Gülme Sakın Komşuna” isimli ilk albümünü 1974 yılında çıkarmış ve büyük beğeni toplamıştır. Genç yaşında güçlü sesi ve yorumuyla bulunduğu döneme damgasını vurmuş olan Ercan Turgut, “Dönemezsin” isimli albümüyle 1979 yılında büyük çıkış yakalamıştır.

90’lı yıllarda “Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Solisti” olarak çalışmalarını sürdüren Turgut, çok sayıda albüme imza atmış ve her zaman sevilen bir sanatçı olarak tanınmaya devam etmiştir. Uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşen Ercan Turgut, 23 Kasım 2021 tarihinde 69 yaşında vefat etmiştir.

DOSTLARI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ACILARINI PAYLAŞTI

Usta sanatçı Ercan Turgut’un ölüm haberini yakın dostu Semiha Yankı, sosyal medya hesabı üzerinden şu sözlerle duyurdu:

Olmadı be Ercan...Çok erken çok... Ateş düştü içime.. Huzurla uyu yoldaşım...Ahhh ahhh…

Haberin ardından büyük üzüntü duyan dostları sosyal medya üzerinden acılarını paylaşmaya devam etti…

ŞEHRAZAT:

Ercan Turgut'u kaybetmişiz maalesef... Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine ve bizlere baş sağlığı diliyorum. Çok iyi bir insan ve müthiş bir sesti ah be Ercan'ım…

IŞIL YÜCESOY:

Yapma be çocuk. Olur mu be Ercan Turgut. Yüreğimi yaktın da gittin...

ERCAN TURGUT ALBÜMLERİ

  • Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna (1974)
  • Tövbe (1976)
  • Dönemezsin (1979)
  • Azap Çiçeği (1981)
  • Tanrı Misafiri (1986)
  • Başımın Tatlı Belası (2007)
  • Hatırladıkça (2013)
Etiketler : Ercan Turgut
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber