2022-05-13 09:30:00 | Son Güncelleme : 2022-05-13 09:37:22

Salih Ayhan kimdir? Şanlıurfa yeni valisi Salih Ayhan kaç yaşında, nereli?

Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Karanamesi, bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Alınan kararlara göre 10 ilin valisi değişitirildi. Değiştirilen valilikler içerisinde Şanlıurfa Valiliği de yer aldı. Yapılan yeni atama ile birlikte Şanlıurfa yeni valisi Salih Ayhan oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararname sonrasında Salih Ayhan günün en çok konuşulan isimleri arasında yer aldı. Yapılan araştırmalarda, "Salih Ayhan kimdir, kaç yaşında?", "Şanlıurfa yeni valisi Salih Ayhan nerelidir?" sorularına cevap aranmaya başladı.

Salih Ayhan, 12 Mayıs 2022 Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi gereği, Şanlıurda Valiliğine Vali olarak atanmıştır.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Salih Ayhan, 12 Mayıs 2022 Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi gereği, Şanlıurda Valiliğine Vali olarak atanmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre 10 ilin valisi değiştirildi ve yerine yenisi getirildi. Yeni vali atanan illerden birisi de Şanlıurfa oldu. Açıklanan kararların ardından Şanlıurda yeni valisi Salih Ayhan, günün en çok araştırılan isimleri arasında yer aldı. Salih Ayhan'ın kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu merak edildi. İşte Şanlıurfa yeni valisi Salih Ayhan biyografisi ve hakkında tüm merak edilenler...

SALİH AYHAN KİMDİR?

1976 yılında Baybırt'ta dünyaya gelen Salih Ayhan, aslen Bayburtludur. Uludağ Üniversitesi İktisdi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Ayhan, yüksek lisansını Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü'nde tamamlamıştır. 2004 yılında Trabzon'a Kaymakam adayı olarak atanan Salih Ayhan, Londra'da dokuz ay dil eğitimi almıştır.

ŞANLIURFA YENİ VALİSİ SALİH AYHAN KARİYERİ

Lomdra'da almış olduğu dil eğitiminin ardından yeniden yurda dönen Salih Ayhan, Çatalpınar, Azdavay, Yakakent ve Şarkışla Kaymakam vekillikleri, Divriği ilçesinde ise Kaymakamlık yapmıştır. 19 Ekim 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş, görevin sürdürdüğü sırada 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliğine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Salih Ayhan, 12 Mayıs 2022 Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi gereği, Şanlıurda Valiliğine Vali olarak atanmıştır.

Etiketler