• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1329
 • down
  USD
  7.8115
 • down
  EURO
  9.3377
 • down
  GBP
  10.4218
 • down
  Altın
  450.327
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 13.11.2018 - 10:14 Yorum : 0

2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları SORGULAMA sayfası | KPSS sonuçları ösym sorgulama ekranı tıkla

KPSS sonuçları sorgulama sayfası açıklanınca haberimizde olacak. KPSS sonuçları bugün akşama kadar açıklanması bekleniyor. Adaylar heyecanla ÖSYM AİS üzerinden sonuçlarını kontrol ediyorlar. Peki KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak. KPSS sonuçlarını nasıl öğrenirim, nasıl sorgularım, KPSS sonuç sorgulama ekranı haberimizde olacak.

2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları SORGULAMA sayfası | KPSS sonuçları ösym sorgulama ekranı tıkla

KPSS sonuçları sorgulama sayfası. KPSS sonuçlarının açıklanması heyecanla adaylar heyecanla bekliyor. KPSS sonuçları bugün akşama kadar açıklanması bekleniyor. Adaylar heyecanla ÖSYM AİS üzerinden sonuçlarını kontrol ediyorlar. ÖSYM tarafından 7 Ekim'de gerçekleştirilen 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları için adaylar sabırsızlanıyor. Peki KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak. KPSS sonuçlarını nasıl öğrenirim, nasıl sorgularım, KPSS sonuç sorgulama ekranı haberimizde olacak. 

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

KPSS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Binlerce adayın gözü ÖSYM'de. KPSS ortaöğretim sınavına giren adaylar bugün sonuçlarını öğrenebilecek. ÖSYM sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.


KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? 

Önemli bilgiler: Tercih kılavuzu kurum tarafından yayınlandıktan sonra B grubu kadroları içerisinde tercihler yapılacaktır. Kurum tarafından tercihler alınırken ilk başta ücret alınmazken sonraki tercih başvurularında tercih ücretleri muhakkak ödenmesi gerekiyor. ÖSYM AİS sayfasında tercih tarihlerinde tercihler kaydedilse bile aday tekrardan değiştirme hakkına sahip.
 Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber