23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
24˚/16˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-26 16:15:17

DUS VE STS sınav sonucu açıklandı mı? DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? DUS sonucu sorgulama ekranı

2021-DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ve Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Diş Hekimliği) sonuçları için sorgulamalar başladı. Peki, DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? DUS sonucu neden açıklanmadı?

DUS VE STS sınav sonucu açıklandı mı? DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? DUS sonucu sorgulama ekranı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

DUS sonucu için geri sayım başladı! Adaylar sınav sonucu öğrenmek için sorgulamalara devam ediyor. ÖSYM, yayınladığı takvimde 2021-DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihine yer vermişti. Peki DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi ve sorgulama ekranı...

2021 DUS VE STS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ile Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği Seviye Tespit Sınavı'na (STS) ilişkin sonuçların 27 Ekim 2021 tarihinde açıklanması bekleniyordu fakat ÖYSM'den yeni bir açıklama geldi. Bazı sorulara iptal davası açılması sebebiyle, sonuçların açıklanma tarihi idari yargı sonrasına ertelendi.

 

Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav ve yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

DUS VE STS DİŞ HEKİMLİĞİ SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

3 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-DUS) ve Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2021-STS Diş Hekimliği) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının %10'u erişime açıldı.

DUS DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILMAKTADIR?

DUS sonucu hesaplama, değerlendirme ve seçme işlemleri bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Adayların sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevapları ayrı ayrı toplanarak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir.

Ham puanlar, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülerek adayın yerleştirmede kullanılacak DUS puanı belirlenecektir.

 

 

 

Etiketler