Tarih : 13.02.2017 - 11:11 Yorum : 0

AÖF kayıt yenileme başladı mı ne zaman | Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihi AÖF giriş

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için kritik işlemler başladı. AÖF kayıt yenileme tarihi belli oldu, ne zaman? Açıköğretim giriş ekranı burada.

AÖF kayıt yenileme başladı mı ne zaman | Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihi AÖF giriş

AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı. Bahar Dönemi için kayıt yenileyecek öğrenciler, internet üzerinden kayıt yenileyebilecek. Ders ekle-sil ve ek kayıt yenileme tarihi, 13-24 Şubat 2017 arasında belirlendi.

AÖF KAYIT YENİLEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF Bahar Dönemi için kayıt yenileyecek olan öğrenciler, AÖF'ün örgün öğrenci sistemi üzerinden e-posta adresi veya T.C. Kimlik Numarası ile şifreleriyle beraber sisteme giriş yaparak kayıt yenileyebilecekler.Öğrencilerden kayıt yenileme esnasında başvuru belgesi, fotoğraflı ve imzalı form, öğrenci bilgi formu, askerlik durum belgesi ve öğrenim belgesi öğrencilerden istenecek.

AÖF'TE AÇIK UÇLU SORU DÖNEMİ

Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'nde devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yaklaşık bir yıl süren yoğun bir çalışmanın sonunda, 2016/2017 öğretim yılı bahar döneminden itibaren açıköğretimsistemindeki bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu sorular da kullanılmaya başlanacağını söyledi. Rektör Gündoğan, "Açıköğretim Fakültesi'nin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacak. Bu programlar Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih programları olacak. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır" dedi.

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için kritik işlemler başladı. AÖF kayıt yenileme tarihi belli oldu, ne zaman? Açıköğretim giriş ekranı burada.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber