2022-06-27 11:29:42 | Son Güncelleme : 2022-06-27 12:01:45

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta, konuları neler? Milyonların gözü Kabinede!

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek. Üç haftalık aranın ardından toplanacak olan bakanlar kurulunun gündem maddeleri merak edilirken "Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta, konuları neler?" soruları da gündemdeki yerini aldı. Milyonların gözü Kabine Toplantısına çevrilmişken alınacak kararlara dair aramalar hız kazandı. İşte 27 Haziran 2022 Kabine Toplantısı ve tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Kabine Toplantısı'nda asgari ücret gibi kritik kararlar alınacak.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Kabine Toplantısı'nda asgari ücret gibi kritik kararlar alınacak.

Milyonların merakla beklediği önemli kararların alınacağı Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine Toplantısı için "Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta, konuları neler?" soruları merak ediliyor. Önemli konu başlıklarının olacağı toplantıda kritik kararlar alınacak. Söz konusu toplantının gündem maddelerinin ne olacağı ise şimdiden heyecanla bekleniyor. Kabine Toplantısı sonrasında verilecek kararlar ise milyonlar tarafından merak beklenen konulardan oluşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının ardından kabine kararları için kamera karşısına geçmesi bekleniyor. Peki, toplantının gündem maddeleri neler ve ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı’nda milyonların dört gözle beklediği başlıklar masada olacak. Söz konusu toplantılar 15 günde 1 gerçekleştirildiği için bugün kabine toplantısı olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak olan Kabine 27 Haziran 2022 Pazartesi günü bir araya gelecek. Toplantının saat 15:00’te başlaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18:00’den sonra kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI NELER?

Toplantıda;

  • Asgari ücrette artış beklentisi,
  • Kurban Bayramı tatili,
  • NATO Zirvesi ve orman yangınlarıyla mücadele konuları değerlendirilecek.

 

Kritik başlıkların ele alınacağı toplantıda en önemli gündem maddesini

  • Asgari ücret artışı,
  • Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam çalışmaları oluşturacak.
  • Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ NELER?

  • Kurban Bayramı'nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 Temmuz'a denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 Temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.
  • Kabinede Turizm sektöründeki beklentilerin de değerlendirilmesi ile nihai karar alınacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak.
  • Kabinede ayrıca Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek.
  • Ekonomi ve enflasyonla mücadele de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, Dolar ve Euro başta olmak üzere dövize karşı TL'ye değer kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bir sunum yapması bekleniyor.