2021-12-24 11:31:37

Tarım Kredi market fiyatlarında indirim müjdesi! 5 litrelik yağ fiyatı ne kadar oldu?

“Market fiyatları düşecek mi?” sorusu, Dolar ve Euro kurunda meydana gelen düşüşlerden sonra en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası yapmış olduğu açıklamaların etkisiyle döviz kurunda yaşanan gerilemelerin market fiyatlarına yansıyıp yansımayacağını merak eden vatandaşlar, “Market fiyatları düşecek mi?”, “Hangi marketlerde fiyatlar düşürüldü?”, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri market fiyatları nasıl?”, "5 litrelik yağ fiyatı ne kadar oldu?" sorularına cevap aramaya başladı.

Tarım Kredi market fiyatlarında indirim müjdesi! 5 litrelik yağ fiyatı ne kadar oldu?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Aralık Pazartesi akşamı, Kabine Toplantısı sonrası açıklamış olduğu yeni ekonomi programı ile birlikte gerilemeye başlayan Dolar ve Euro kurunun market fiyatlarına etkisi merakla beklenen konulardan biri oldu. Dövizdeki yükselişle fiyatlarda artışa geçen marketler, yeni durum sonrası nasıl bir yöntem izleyecek ilgiyle takip ediliyor. Peki market fiyatları düşecek mi? Hangi marketlerde fiyatlar düşürüldü? Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri market fiyatları nasıl? 5 litrelik yağ ne kadar oldu? İşte detaylar…

MARKET FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Son dönemlerde döviz kurundaki yükselmelerden etkilenerek fiyatlarda artışa giden marketler, vatandaşın durumla ilgili şikayetlenmesine neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası yeni ekonomi paketleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların ardından dolar ve euroda gerçekleşen gerilemelerin market fiyatlarını etkileyip etkilemeyeceği de gündem konusu haline gelmişti. Fakat market yönetimlerinden ve görevlilerinden henüz net bir açıklama gelmedi. Dolardaki düşüşün raflardaki fiyatlarına yansımasının zaman alacağı öngörülüyor.

MARKET FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Dövizde meydana gelen gerilemenin market fiyatlarına yansıyıp yansımayacağı merak ediliyor. Fakat henüz resmi kurumlardan herhangi net bir açıklama gelmedi. Yağ ve gıda fiyatlarının oldukça yükselmiş olduğu son günlerde vatandaş fiyatlardan şikayet etmeye başladı. Fakat market fiyatlarının ne zaman düşeceği tam olarak bilinmiyor.

TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MARKET FİYATLARI

Market fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merak edilirken, ilk adım Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinden geldi. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada “Kur Korumalı TL Mevduat” sisteminin duyurulmasının ardından düşmeye başlayan döviz kuruna bağlı olarak marketlerdeki ürün fiyatlarının nasıl olacağına dair değerlendirmelerde bulundu. Bayramali Yıldırım, yükselişin normal bir yükseliş olmadığını, bu nedenle girdi fiyatlarındaki artışın gıda ürünlerine de yansıdığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu yeni ekonomi sisteminin ardından döviz kurunda yaşanan gerilemeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “Girdi maliyetlerinde de bir indirim olması normaldir. Biz Tarım Kredi Kooperatif Market olarak vatandaşlarımızın yanında yer almak için girdi fiyatlarında indirim olmasını beklemeden indirimleri fiyatlarımıza yansıtmaya başladık. Dün yaptığımız çalışmayla beraber yüzde 30'a varan indirimlerimizi fiyatlarımıza yansıttık.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, fiyatlardaki yükselişin devam ettiği bugünlerde Tarım Kredi Kooperatifleri Market fiyatlarında indirime gittiklerini ifade etti ve şu sözleri ekledi: “Fiyatlar yukarı doğru çıkarken fiyatlarımızı aşağıda tutarak regülasyon görevinde öncülük yaptık, şu anda fiyatlarımızı aşağı alırken ilk hareketi yaparak da piyasada öncülük yaptık.

TARIM KREDİ MARKET ÜRÜN FİYATLARI

Dolar kurundaki ani düşüş ile birlikte market fiyatlarında indirim olup olmayacağı merak edilirken, Tarım Kredi Kooperatifleri Marketler Zinciri, yapmış olduğu %30 indirim müjdesi ile vatandaşın beklentilerine karşılık verdi. Yapılan indirimlerin ardından 5 litrelik yağ fiyatlarını merak eden vatandaşların yüüz güldü. İşte yüzde 30 indirim sonrası ayçiçek yağı ve baklagillerde güncellenen fiyatlar:

  • Tarım Kredi Ayçiçek Yağı 5 L 105,90 TL
  • Anadolu Un 1 kg 6.90 TL
  • Anadolu Kırmızı Mercimek 1 Kg. 10,90 TL
  • Anadolu Nohut 1 kg 9.90 TL
  • Tiryaki Siyah Çay 1000 gr. 31.90 TL
  • Anadolu Osmancık Pirinç 2.5 kg  22.25 TL
  • Elit Ultra Çamaşır Suyu 1000 ml 6.90 TL
  • Sleepy Çocuk Bezi Çeşitleri 39.90 TL
Etiketler