Tarih : 26.10.2021 - 09:58 Yorum : 0

Dolar fiyatı büyükelçi krizi sonrası sakin! 26 Ekim Dolar kaç TL oldu?

Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz indirimi kararıyla yükselişe geçen dolar, ülke gündeminin hareketli seyri nedeniyle değişkenliğini korumaya devam ediyor. Yaşanan son olaylarla birlikte vatandaş doların güncel fiyatlarına odaklandı. Peki 26 Ekim dolar kaç TL oldu? Euro kaç TL? Dolar bugün ne kadar?

Dolar fiyatı büyükelçi krizi sonrası sakin! 26 Ekim Dolar kaç TL oldu?

Son zamanlarda oldukça değişken bir tutum sergileyen dolar, Merkez Bankası’nın faiz indirimleriyle rekor üstüne rekor kırıyordu. Geçtiğimiz gün yaşanan ‘istenmeyen adam’ geriliminden sonra 9.85 liraya yükselerek yeni bir rekor kırmıştı. Fakat yaşanan gerilimin ardından suların durulmaması ve 10 büyükelçinin geri adım atması, doların seyrini de değiştirdi. Dün 9.53’e kadar gerileyen dolar bugün itibariyle yeni fiyatı ile gündeme oturdu. 26 Ekim Dolar kaç TL? Euro kaç TL? Bugün dolar kaç TL oldu? İşte detaylar…

26 EKİM DOLAR KAÇ TL?

Merkez Bankası’nın faiz indirimlerinden sonra rekor kıran dolar fiyatı, geçtiğimiz günlerde yaşanan 10 büyükelçi krizinden sonra 9.85’e kadar yükselerek, yeni bir rekor kırmıştı. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘istenmeyen adam’ çıkışından sonra söz konusu 10 büyükelçinin geri adım atması doları son günlerde alışkın olmadığımız bir rakama geriletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 büyükelçinin geri adım atması üzerine yaptığı yorumlarla birlikte piyasalar seyrini değiştirdi ve dolar fiyatı önceki gün yaşadığı yükselişin altına düşmeye başladı. 25 Ekim akşamında 9.53’e kadar gerileyen dolar bu sabah itibariyle yeniden yüksek seyrine devam etmeye başladı. 26 Ekim dolar fiyatı 9.60 TL ile açılışı yaptı.

EURO BUGÜN KAÇ TL?

Yaşanan son gerilimlerden sonra TL karşısında değer kazanmaya devam eden euro da haftanın ilk işlem gününde 25 Ekim’de 11,36 TL'ye kadar yükselmişti. Fakat büyükelçilerin geri adım atması euro fiyatlarını da geriletti. 26 Ekim euro fiyatı 11,10 TL’den işlem görmeye başladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber