Tarih : 16.02.2021 - 20:56 Yorum : 0

Birçok ilde eğitime kar engeli

Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, yüz yüze eğitimin birçok ilde ertelenmesine neden oldu.

Birçok ilde eğitime kar engeli

İSTANBUL'DA EĞİTİME 1 GÜN ARA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 1 gün daha ara verildiğini açıkladı. 17 Şubat Çarşamba günü kamu kurumlarında engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel de izinli  sayılacak. Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine 17 Şubat 2021 Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.

TRABZON'DA EĞİTİME 1 GÜN ARA

Trabzon'da yoğun kar yağışı nedeniyle resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime bir gün ara verildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında bugün akşam saatlerinde toplandı. Toplantıda yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları, muhtelif kurslar, motorlu taşıt sürücü kursları, hafızlık eğitimi veren Kur'an kursları, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 17.02.2021 Çarşamba günü ara verilmesine karar verildi.

ORDU'DA EĞİTİME 2 GÜN ARA

Yapılan açıklamada ayrıca, yüz yüze eğitime başlayan tüm okullarda eğitime 2 gün ara verildiğine dikkat çekilerek, “Yoğun kara yağışı ve buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde (19 ilçemizde) 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitime başlayan tüm okullarımızda; 16-17 Şubat 2021 tarihlerinde eğitim-öğretime 2 gün süreyle ara verilmiştir. Karla mücadele çalışmalarını büyük bir özveri ile yürüten başta Büyükşehir Başkanlığımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

BALIKESİR'İN 12 İLÇESİNDE EĞİTİME ARA

Balıkesir´de etkili olan yoğun kar ve buzlanma nedeniyle yarın 12 ilçede yüz yüze eğitim yapılamayacak. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan personel ise 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.
Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizin bazı bölgelerinde devam eden kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle yollarda oluşan buzlanma dolayısıyla 17 Şubat 2021 tarihinde 1 gün süreyle, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Erdek, Edremit Gömeç, Gönen ve Manyas dışındaki 12 ilçemizde birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan tüm ilkokullar ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi - özel ilkokullar, ortaokullar ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında, buralardaki tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında, yüz yüze eğitime başlama faaliyetinin 1 gün daha ertelenmesine ve 17 Şubat Çarşamba günü bu okullarımızda uzaktan eğitime 1 gün daha devam edilmesine, Altıeylül ve Karesi İlçelerimizde bütün yaygın eğitim kursları, özel kurslar, bütün okullar, gündüz bakım evleri, kreşler, çocuk kulüplerinin ve rehabilitasyon merkezlerinin eğitim ve faaliyetlerine ara verilmesine, Altıeylül ve Karesi İlçelerimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel ile sağlık çalışanlarının ağır kronik rahatsızlığı olanlarıyla, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik rahatsızlığı olan personelin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir" denildi.

BARTIN'DA EĞİTİME 3 GÜN ARA

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre elverişsiz hava koşullarının devam edeceği anlaşıldığından, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak, ilimizde yüz yüze eğitime devam eden okullarımızda ve kurslarımızda (İl merkezi ve ilçe merkezlerindeki anaokulları-anasınıfları ile rehabilitasyon merkezleri hariç) eğitim-öğretime 17-18 ve 19 Şubat 2021 tarihinden itibaren 3 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir.” denildi.

DÜZCE'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Düzce’de etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü başlanması planlanan yüz yüz eğitime çarşamba gününe kadar ara verilmişti. Düzce Valiği tarafından yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime Perşembe gününe kadar ara verildiğini duyurdu. Vali Cevdet Atay “Kıymetli Düzceliler, devam eden kar yağışı nedeniyle bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında engelli ve hamile olan personel izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verdi.

GÜMÜŞHANE'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Gümüşhane'de etkili olan kar yağışının ardından il genelinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildi, engelli ve hamile personellere idari izin verildi.Konuyla ilgili Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve şiddetli rüzgar nedeniyle öğrencilerin sağlığı, can, mal ve ulaşım güvenliği için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi, özel ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitimi merkezlerinde 17 Şubat Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personellerin de belirtilen günde idari izinli sayılacakları kaydedildi.

KIRŞEHİR'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Kırşehir'de olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, "Oluşması muhtemel risklere karşı il genelinde yüz yüze eğitime devam eden okul ve kurslarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir" denildi. Kırşehir'de, engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

KAYSERİ'DE MERKEZ DAHİL 16 İLÇEDE EĞİTİME ARA

Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Kayseri'de olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle merkez dahil 16 ilçede 17 Şubat günü eğitime ara verildiği bildirildi.

SİVAS'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Sivas’ın etkili olan kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Sivas’ta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle il genelinde yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.
Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Nihayet kış kendini yeniden hatırlattı. Yoğun kar yağışı, fırtına devam ediyor. Sivas genelinde bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17 Şubat 2021 Çarşamba günü 1 gün ara veriyoruz. Havası sert, kendisi mert Sivaslılar; dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım” ifadelerine yer verdi.

RİZE'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Rize Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun bölgede etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı kararlar aldığı bildirildi.Açıklamada şunlar kaydedildi:"Resmi ve özel tüm okullar, halk eğitimi merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları, muhtelif kurslar, motorlu taşıt sürücü kursları, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim  faaliyetlerine 17 Şubat 2021 Çarşamba günü ara verilmiştir."

TOKAT'TA EĞİTİME 1 GÜN ARA

Tokat il genelinde kar ve buzlanma nedeni ile yüz yüze eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle yüz yüze eğitim-öğretime 1 gün ara verildiği kaydedildi Açıklamada, eğitime, uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan personelimiz de bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

KAHRAMANMARAŞ'TA BİR İLÇEDE EĞİTİME ARA

-Elbistan ilçesinde eğitime 1 gün ara
İlçenin yüksek kesimlerinde daha çok etkili olan yoğun kar nedeniyle Pazartesi günü yeniden yüz yüze eğitimin başladığı kırsal mahallelerdeki ilk ve ortaokullarda 17 Şubat Çarşamba günü eğitime ara verildi.
Elbistan Kaymakamlığından tatil kararı ile ilgili, “Yoğun kar yağışı nedeniyle, ilçemiz genelinde yüz yüze eğitime devam eden okullarımızda eğitim-öğretime 17.02.2021 Çarşamba günü için ara verilmiştir” denildi.
Sadece ilçe merkezi değil, bölgenin büyük bölümü de kara teslim oldu. Yoğun kar yağışından Elbistan-Göksun ve Göksun-Kahramanmaraş karayolu da ulaşım noktasında olumsuz etkileniyor.

KONYA'DA 26 İLÇEDE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Konya'nın 26 ilçesinde kar yağışı sebebiyle yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba günü ara verildi. Konya'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 26 ilçede yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Yüz yüze eğitime ara verilen ilçelerde uzaktan eğitimle eğitim devam edecek. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 17 Şubat tarihinde eğitime ara verilen ilçeler şöyle: “Ahırlı, Akşehir, Akören, Altınekin, Bozkır, Çeltik, Çumra, Derbent, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük, Yunak ile merkez Karatay, Meram ve Selçuklu.”
Öte yandan, merkez Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde, ilçe merkezi bağımsız anaokullarının yüz yüze eğitime devam edeceği bildirildi.

BİLECİK'İN İKİ İLÇESİNDE EĞİTİME ARA

-Osmaneli ilçesinde eğirime 1 gün ara
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde anaokullarında başlayan yüz yüze eğitime yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün ara verildi.Yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bugün ilçemizde tüm resmi okullarda, özel okullarda ve özel rehabilitasyon merkezinde yüz yüze eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de 2 gün süre ile idari izinli olacak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

-Bozüyük ilçesinde eğitime 2 gün ara
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 15 Şubat tarihinde anaokullarında başlayan yüz yüze eğitime yoğun kar yağışı nedeniyle 2 gün ara verildi.Yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 16.02.2021 Salı günü ve 17.02.2021 Çarşamba günü ilçemizde tüm resmi okullarda, özel okullarda ve özel rehabilitasyon merkezinde yüz yüze eğitim öğretime 2 (iki) gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de 2 (iki) gün süre ile idari izinli olacak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Kaynak : İHA-AA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber