Tarih : 22.02.2016 - 15:34 Yorum : 0

AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman - AÖF Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri ne zaman (AÖF kayıt yenileme)

AÖF öğrencileri güz dönemi final sınavının ardından artık AÖF kayıtlarını yenilemeye başlıyorlar. Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ne zaman? AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. 2016 yılı bahar döneminde yapılacak ders kayıt işlemleri henüz başlamadı. AÖF kayıt yenileme tarihi 2016 da ne zaman yapılıyor? Online olarak yapılabilen AÖF kayıt yenileme işleminin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini haberimizden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman - AÖF Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri ne zaman (AÖF kayıt yenileme)

AÖF kayıt yenileme tarihi 2016 yılı için ne zaman olacak, harçlar ne kadar olacak. AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ne zaman? Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler eğer öğrenim hayatlarına devam etmek istiyorsa önlerinde üniversite eğitim vardır. AÖF kayıt yenileme tarihi 2016 da ne zaman yapılıyor? Üniversitede okumak isteyen öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavlarına girerler. Bu üniversite sınavlarından aldıkları sonuca göre de belli üniversitelerde okumaya hak kazanırlar. Üniversite eğitimini açık öğretim olarak okumak isteyen öğrenciler de olabilir. Açık öğretim fakültesinin normal üniversiteler arasında çok farkı yoktur. Sadece eğitimlerini okula gitmelerine gerek kalmadan açık öğretim olarak öğrenebilirler.

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Öğrenciler AÖF sitesinden ders ekle-sil işlemlerini yapabilecek. AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. 2. dönem kayıtları 4 Mart 2016 tarihine kadar devam edecektir. Mazeretli kayıt yenileme tarihinin 4 Mart 2016 Cuma günü yapılacağı açıklanmış olan Açık Öğretim kayıt yenileme dönemi toplamda 11 gün sürecektir

HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Her programa göre değişen harç ücretleri genellikle 205 liraya denk geliyor. Öğrenciler parayı yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler.
Kaydınızı yapmanız için ilk olarak gerekli olan harcı yatırmanız gerekmektedir. Harcı yatırdıktan sonra ise ders seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Gerekli olan harç bedelinizi, internet üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden yatırabilirsiniz. Şubeler üzerinden para yatırmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde paralarını yatırmaları gerekmektedir. ATM ve internet üzerinden harç yatırmak isteyen kişiler ise, diledikleri zaman 7/24 işlemlerini yapabilirler.

NASIL KAYIT YAPTIRABİLİRİM?

Harç bedelini yatırmış olan öğrenciler, ders kaydını yapabilmeleri için üniversitenin siteleri üzerinden online girişlerini yapmaları gerekmektedir. Anadolu Üniversite'si internet sitesi üzerinden de bu işleminizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmeniz için ise bazı bilgilerinizi siteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra T.C kimlik numaranızı ya da e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirlemiş olduğunuz şifrenizi girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

AÖF kayıt yenileme işlemleri 2016, 22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayıp 04 Mart 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Mazeretli olanlar 04 Mart 2016 tarihinde kayıtlarını yenileteceklerdir. Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

AÖF DERS EKLE - SİL

Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Ekle-Sil Otomasyonundan yapılacak olup öğrencilerin sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir. 22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 03, 04 Mart 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi

AÖF MAZERELİ DERS EKLEME

Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

AÖF HARÇ ÜCRETLERİ

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartı ile(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

Öğrenciler, mazeretli kayıtların son günü olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapabilirler. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez. 04 Mart 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Kayıt yenileme işlemini yapan öğrencilerhttp://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Öğrenci Girişi bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

AÖF YENİ ŞİFRE ALMA

Şifresi olmayan öğrenciler yeni şifrelerini; www.anadolu.edu.tr/acikogretimadresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini Fakültemizdeki kayıtlı cep telefonu numaraları ile arayarak veya en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler. Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim veya http://aof.anadolu.edu.tradresi Ders Ekle-Sil Otomasyonu bağlantısından ulaşılabilir.

AÇIKÖĞRETİM SINAV TARİHLERİ 2016

2016 yılının açıköğretim sınav tarihleri;
Sonbahar dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak.
AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.
Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

Açık öğretim eğitimi almak isteyen öğrenciler açık öğretim fakültesi olan üniversitelere başvuruda bulunmaları gereklidir. Başvuru yaptıktan sonra açık öğretim fakültesinde eğitim göremeye başlayabilirler. Ülkemizde bulunan üniversitelerden 3 tane üniversitenin açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Bu 3 üniversiteden istediğiniz üniversitenin açık öğretim fakültesinde öğrenim görebilirsiniz. Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinden istediğinizi seçerek açık öğretim fakültesinde öğrenim görebiliriniz.

Eğitim ve öğretim döneminin ilk dönemi sona erdikten sonra ikinci dönem başlamak üzeredir. Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler ilk dönemi bitirmiş durumdalardır. Şu an ise ikinci dönem için hazırlık ve kayıt yaptırmaları gereklidir. İlk dönemin final sınavının sonuçları yeni açıklandığı için ikinci dönem kayıt işlemleri daha başlamamıştır. AÖF ikinci dönem kayıt işlemleri 22 şubat tarihinden itibaren başlanacaktır. AÖF kayıt işlemini gerçekleştirmezseniz eğer dönem içinde ders alamazsınız ve dönem sonunda gerçekleştirilen sınavlara giriş yapamazsınız. AÖF kayıt işlemi için yaşadığınız şehirde bulunan açık öğretim bürolarına gitmeniz gereklidir. 22 şubat tarihinden itibaren açık öğretim bürolarına giderek almak istediğiniz dersleri seçebilirsiniz ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt yenileyebilmeniz için ilk olarak yatırmanız gereken harç bedelini yatırmanız gereklidir. Harç ücretinizi banka şubelerinden, bankamatiklerden veya internet üzerinden yatırabilirsiniz. Harç bedelinizi yatırdıktan sonra kayıt yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt yenileme süresi 22 şubat tarihinde başlayıp 4 mart tarihinde sona erecektir. Bu süre içerisinde kayıt işleminizi gerçekleştirmeniz gereklidir.

Kayıt yenileme işlemini açık öğretim fakültelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. İnternetin gelişmesinden sonra internet üzerinden de bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. AÖF kayıt yenileme işlemini de internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden kayıt yenileme işlemi için internet üzerinden online giriş yapmanız gereklidir. AÖF sistemine giriş yaparak bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt yenileme işlemi de bunların arasındadır. Sisteme giriş yapabilmek için Anadolu Üniversitesinin açık öğretim fakültesinin internet sitesine giriş yapmalısınız. Bu sayfada bulunan öğrenci giriş bölümünden öğrenci numaranızı ve şifrenizi girmeniz gereklidir. Eğer öğrenci numaranızı ve şifrenizi bilmiyor iseniz öğrenci numaranızı ve şifrenizi açık öğretim fakültesi bürolarından veya Milli Eğitim Müdürlüklerinden elde edebilirsiniz. AÖF sistemine giriş yaptıktan sonra AÖF ile tüm işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt yenileme, harç durumu, sınav tarihleri ve sınav sonuçları gibi bir çok işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber