Tarih : 04.10.2021 - 10:05 Yorum : 0

2021 Eylül ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Eylül ayı enflasyon beklentisi nedir?

TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Eylül enflasyon oranı ile ilgili açıklamaların yakın bir süreçte açıklanması bekleniyor. Kira artış oranları da gelen açıklamalara göre belli olacak. TÜİK verilerine göre Ağustos ayı enflasyon oranı % 1.12 artarken, yıllık oran %19,25’di. Peki Eylül ayı enflasyon oranı ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

2021 Eylül ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Eylül ayı enflasyon beklentisi nedir?

Eylül enflasyon oranları için bekleyiş arttı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun Eylül ayı enflasyon oranlarının bugün açıklaması bekleniyor. Yapılan anketler sonucunda geçtiğimiz ay için beklenti %1,34 olarak açıklanırken, ankete katılan ekonomistlerin eylül ayı enflasyon beklentileri ise %0,71-2,3 aralığındaydı.

EYLÜL ENFLASYON ORANI AÇIKLANDI MI?

TÜİK Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre yıllık enflasyon 19,58 oldu. Geçtiğimiz Ağustos ayı için yüzde 1,12 artmıştı. Yıllık bazda ise yüzde 19,25 gibi bir artış söz konusuydu. 4 Ekim Pazartesi günü TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre yıllık enflasyon oranı %19,58 oldu.

EYLÜL AYI ENFLASYON ORANI BEKLENTİSİ AÇIKLANDI

AA Finans’ın 4 Ekim Pazartesi günü TÜİK tarafından açıklanacak Eylül ayı enflasyon oranlarına dair beklentisi 23 ekonomistin katılmış olduğu anketiyle sonuçlandı. Yapılan ankete göre ekonomistlerin Eylül ayı enflasyon verilerine dair beklentisi ortalama yüzde 1,34 iken en düşük yüzde 0,71, en yüksek yüzde 2,3 olarak açıklandı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber