2021-12-20 12:37:12

Hülya Avşar kimdir? 'Gerekirse simit yiyeceğiz' yorumuyla dikkat çeken Hülya Avşar'ın serveti!

“Hülya Avşar kimdir?” sorusu, yapmış olduğu ekonomik kriz yorumuyla birlikte en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Ünlü sanatçı Hülya Avşar, gazetecilerin kendisine yöneltmiş olduğu ekonomik gelişmeler ile ilgili sorulara “Gerekirse simit yeriz ama bugünler de biraz kolay atlatılacak.” İfadelerini kullanarak gündeme oturdu. İlgili konunun ardından vatandaşlar internet üzerinden yoğun bir araştırma yaparak, “Hülya Avşar kimdir?”, “Hülya Avşar kaç doğumlu ve nerelidir?”, “Hülya Avşar’ın serveti ne kadar?” sorularına cevap aramaya başladı.

Hülya Avşar kimdir? 'Gerekirse simit yiyeceğiz' yorumuyla dikkat çeken Hülya Avşar'ın serveti!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son zamanlarda ülke ekonomisinde meydana gelen hareketlilik ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara dikkat çekici cevaplar veren ünlü sanatçı Hülya Avşar, ekonomik durumun her kesime mutlaka yansıdığını ifade etti. “Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysam, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.” ifadelerini kullanan Avşar, yaptığı ekonomi yorumundan sonra gündeme oturdu. Peki Hülya Avşar kimdir? Hülya Avşar kaç doğumlu ve nerelidir? Hülya Avşar’ın serveti ne kadar? İşte detaylar…

HÜLYA AVŞAR KAÇ DOĞUMLU VE NERELİDİR?

10 Ekim 1963 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelen Hülya Avşar, aslen Karslıdır. Emral ve Celal Avşar çiftinin kızı olan Hülya Avşar, 1982 yılında düzenlenmiş olan Kainat Güzellik Yarışması’nda birinci seçilmiş fakat evli olduğu ortaya çıktığı için tacı elinden alınmıştır. Avşar, 1983 yılında rol aldığı ‘Haram’ isimli sinema filmiyle camiaya yeniden dönüş yapmış ve bu süreci takip eden yıllarda şöhretine şöhret katmaya devam etmiştir. Müzik eğitimi alarak çeşitli müzikallerde yer alan Avşar, altı albüm ve bir single ile müzik kariyerinde de hatırı sayılır bir konum elde etmiştir.

KARİYERİ

1995 yılında çıkarmış olduğu ‘Yarası Saklı’ adlı albümü ile müzik piyasasına damga vuran Avşar, ‘Yürü Ya Kulum’ ve ‘Sensiz Kaldım’ adlı parçaları ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. 2000 yılı Kral TV Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Şarkıcı’  ödülünü almıştır. Ünlü sanatçı ayrıca 50’yi aşkın sinema filmi ve 10’u aşkın televizyon dizisi ile oyunculuk kariyerinde de oldukça büyük başarılar elde etmiştir. Ayrıca çeşitli yarışma programlarında da jüri üyeliği yapmıştır. Kendi adını verdiği televizyon programlarıyla oldukça dikkat çeken Hülya Avşar, reklam filmleri ile de tanınmaktadır. ‘Hülya’ isimli derginin editörlüğünü yapmış, 2001 yılında kendi adını taşıyan 'byH' markasını kurmuştur. Ünlü oyuncu aynı zamanda profesyonel bir tenis sporcusudur ve 2001 yılından bugüne kendi adını taşımakta olan ‘Hülya Cup Tenis Turnuvası’nı düzenlemekte ve elde ettiği geliri de eğitime destek olarak çocuklar için burs ve tenis eğitimi imkanı tanımaktadır.

Hülya Avşar, ilk evliliğini 1979’da Mehmet Tecirli ile yapmış ve bu evliliği iki yıl sürmüştür. Oyuncu ikinci evliliğini Kaya Çilingiroğlu ile yapmış ve 1998 yılında Zehra adında bir kız çocukları olmuştur. Kaya Çilingiroğlu’ndan 2005 yılında boşanan Avşar, oyunculuk ve müzik kariyerine devam etmektedir.

HÜLYA AVŞAR’IN SERVETİ NE KADAR?

Yaptığı ekonomi yorumuyla dikkatleri üzerine toplayan Hülya Avşar’ın serveti merak konusu oldu. Ünlü oyuncunun mal varlığını merak eden takipçileri, internet üzerinden yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Hem oyunculuk hem de müzik alanında getirmiş olduğu sesle popülerliğini daima korumayı başarmış olan Hülya Avşar’ın gayrimenkul ve fabrika gibi alanlarda aktif olduğu bilinen bilgiler arasında yer alıyor. Gayrimenkul zengini olan güzel oyuncu, Sarıyer’de bir köşk, Ayvalık’ta bir yazlık, yine Ayvalık’ta zeytinyağı ve konfeksiyon fabrikası sahibi. Ayrıca Tarabya Nurol Sitesi’nde bir daire sahibi olan Avşar, Riva’da arazi, Etiler’de daire, Londra’da Docklands Canary Wharf’ta şehrin en yüksek rezidansı olan ‘Pan Peninsula Tower 1’de bir daire, iki cip, bir otomobil ve bankada da yüklü bir nakite sahip.

Etiketler