Tgrt Haber
Bir devrin sonu! Volkswagen içten yanmalı motora veda ediyor
24 Ekim 2023 - 12:58
Volkswagen içten yanmalı motora veda ediyor
Volkswagen, Kuzey Avrupa ülkesi Norveç'te sadece elektrikli otomobil satacak. Yapılan açıklamaya göre firma, Aralık ayında içten yanmalı motorlu araba satışını durduracak.
Yerli otomobili Togg dünyaya açılıyor! Hollanda'da tanıtıldı
22 Ekim 2023 - 09:36
Yerli otomobili Togg dünyaya açılıyor! Hollanda'da tanıtıldı
Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Hollanda'da Breda kentinde organize edilen "Fuarım" etkinliğinde 3 gün boyunca sergilendi. Etkinlikte Togg'a yoğun ilgi gösteren Türk vatandaşları, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Volkswagen en ucuz araba serisini sonlandırdı
11 Ekim 2023 - 11:40
Volkswagen 'ucuz araba' devrini kapattı
Volkswagen, şehir içi kullanım için ultra kompakt bir tasarıma sahip "Volkswagen Up" serisini sonlandırdı. İlk olarak 2011 yılında tanıtılan araç artık üretilmeyecek.
Fiyatlar uçarken bu liste herkesi şaşırtıyor: İşte 2 milyon altı SUV otomabiller
07 Ekim 2023 - 10:52
Hem güvenli hem konforlu: İşte 2 milyon altı SUV modeller
Otomobil piyasasında son dönemde yaşanan sürekli fiyat artışları, araç alıcılarını tedirgin ediyor. Malzeme maliyetlerindeki artış, tedarik zinciri sorunları ve talepteki yükselme, otomobil üreticilerini fiyatları yükseltmeye yönlendirirken, bu durum potansiyel alıcıların araç sahibi olma hayallerini zorlaştırıyor. 2 milyon TL altına sahip olabileceğiniz, hem güvenliği hem de konforlu özellikleriyle öne çıkan SUV modellerini listeledik.
Çinden geldi, Avrupalı rakiplerini ezdi geçti, SUV listesinin yıldızı oldu
07 Ekim 2023 - 10:47
Çinden geldi, Avrupalı rakiplerini ezdi geçti
Türkiye'ye giriş yaptığı Mart ayından beri başarısını katlayan Chery, Ağustos ayı içerisinde SUV segmentini domine etti. Yenilikçi teknolojilerle donatılan ve modern ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeviren Tiggo 8 Pro, en çok tercih edilen SUV modellerinden bir tanesi oldu.
Tesla rakip tanımıyor: İşte Türkiye'de en çok satan elektrikli otomobiller
03 Ekim 2023 - 13:54
Tesla rakip tanımıyor: İşte Türkiye'de en çok satan elektrikli otomobiller
Benzinli ve dizel araçların yerini almaya hazırlanan elektrikli otomobiller, Türkiye'de de geniş kullanıcı kitlesine ulaştı. Peki markalar arasında rekabet ne durumda? İşte en güncel veriler...
'Ek MTV' telaşı e-Devlet'i kilitledi
28 Eylül 2023 - 14:23
'Ek MTV' telaşı e-Devlet'i kilitledi
AYM, ek MTV ödenmesini öngören yasal düzenlemenin iptali istemini oy birliğiyle reddetti. Yaşanan bu gelişmenin ardından, vatandaşlar ek MTV'lerini ödemek üzere e-Devlet Kapısı'na akın ettiler. Sistemde kısa süreli bir yoğunluk yaşandı.
Nissan CEO'su, elektrikli otomobile tam geçiş için tarih verdi
26 Eylül 2023 - 10:37
Nissan'dan 'elektrikli otomobil' hedefi
Otomobil üreticileri, karbon emisyonunu sıfıra indirmek için elektrikli otomobillere geçiş sürecini hızlandırırken, bir hamle de Nissan'dan geldi. Japonya merkezli şirket, Avrupa'da satacağı araçları tamamen elektrikli hale getireceği tarihi açıkladı.
İkinci el otomobil sektörünün bir numaralı kuralı oldu! 
20 Eylül 2023 - 23:44
İkinci el otomobil sektörünün bir numaralı kuralı oldu! 
Otomobiller, Türkiye'deki tüketiciler için hayatlarını kolaylaştıran ve hareketliliklerini sağlayan önemli bir araç haline gelmiştir. Türkiye'nin büyük şehirlerinde trafik sıkışıklığına rağmen, bir otomobile sahip olmanın avantajları birçok kişi için vazgeçilmezdir. Özellikle son yıllarda otomobilin bir yatırım haline dönüşmesi sonucunda piyasada olan talep her geçen gün katlanarak artıyor. Talebin artmasına paralel olarak alıcılar ve satıcılar için otomobil alım-satım süreci bazı belirsizlikleri de beraberinde getiriyor. İşte tam bu noktada profesyonel oto ekspertizin hayati önemi devreye giriyor.
Tarih vererek duyurdu: Volvo 'dizel' devrini kapatıyor
20 Eylül 2023 - 12:27
Volvo araçlarda bir devrin sonu!
Avrupa Birliği 2035 yılına kadar elektrikli otomobillere tam geçiş yapmayı planlarken, İsveçli otomobil üreticisi Volvo'dan dikkat çeken bir adım geldi. 2030'a kadar içten yanmalı motora tamamen veda etmeyi planlayan Volvo, 2024 itibarıyla da dizel üretimine son vereceğini açıkladı.
Çinli elektrikli otomobiller için soruşturma başlatıldı: AB, haksız rekabete karşı harekete geçti!
13 Eylül 2023 - 14:22
Çinli elektrikli otomobiller için soruşturma başlatıldı
AB, Çin'in elektrikli otomobil sektörüne karşı ticari koruma önlemleri almak için soruşturma başlattı. AB Komisyonu, Çin'in elektrikli araçlara yönelik sübvansiyonlarının haksız rekabete yol açtığından şüpheleniyor. Söz konusu soruşturma, AB'nin elektrikli otomobil pazarında rekabet gücünü korumak için attığı son adımlardan bir başkası. İşte detaylar…
ODMD açıkladı: İşte Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil modelleri
10 Eylül 2023 - 13:42
ODMD açıkladı: İşte Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil modelleri
Son yıllarda otomobil pazarı, SUV modellerin liderliğinde seyrediyor. Öyle ki ODMD tarafından açıklanan veriler de bunu açıkça gösteriyor. İşte Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil modelleri.
Engelli raporuyla alınabilecek araçlar: 2023 ÖTV muafiyetli sıfır otomobil fiyat listesi
09 Eylül 2023 - 12:45
Engelli raporuyla vergisiz alınabilecek araçlar
Engelli raporuyla alınabilecek araçlar, özellikle engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve bağımsızlıklarını desteklemek amacıyla önemli bir konuyu ele alıyor. Ancak, bu araçların seçimi ve kullanımı, engelli bireyin ihtiyaçlarına ve fiziksel durumuna özel olarak planlanmalı. Engelli araç alım limiti 2023 yılında 1 milyon 4 bin TL'ye çıkarılmasıyla, engelli raporuyla alınabilecek araç sayısı da artış gösterdi. İşte ÖTV muafiyeti ile alınabilecek araçlar...
Otomobil satışında yapılan hile 'pes' dedirtti! Tavanını desteklemek için tahta kullanmışlar...
09 Eylül 2023 - 12:17
Otomobilin tavanını desteklemek için tahta kullanmışlar
Otomobil satın almak isteyen bir kişi, aracı ekspertize götürünce şoke oldu. Otomobilin tavan döşemesini kaldıran eksper, tahtalarla desteklendiğini fark etti.
Toyota lüks otomobil pazarına göz kırptı: Yeni Century SUV tanıtıldı
08 Eylül 2023 - 10:42
Toyota lüks otomobil pazarına göz kırptı
Toyota lüks otomobil pazarına Century SUV modeli ile girdi. Klasik bir SUV görünümüne sahip olan yeni otomobil, 3.5 litrelik bir V-6 motoru ile 406 beygir gücü üretebiliyor. Özellikleri ve tasarımı kadar fiyatıyla da dikkat çekiyor. Peki yeni Century SUV neler sunuyor? İşte detaylar...
Togg başarıya doymuyor: T10X'in güncel pazar payı açıklandı
07 Eylül 2023 - 10:37
Togg başarıya doymuyor: T10X'in güncel pazar payı açıklandı
Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli otomobili Togg, binek araç kategorisindeki pazar payına ilişkin verileri paylaştı. Marka elektrikli C-SUV segmentinde yüzde 50'yi aşkın pazar payına ulaşırken, tüm elektrikliler pazarında da en çok satan marka ve model kategorisinde lider olduğunu belirtti.
Renault ikinci elinin yarı fiyatına sıfır Clio getiriyor... Azami sürati biraz düşük!
04 Eylül 2023 - 11:50
Renault yarı fiyatına sıfır Clio getiriyor! Şaşırtıcı azami sürat...
Fransız otomotiv Renault, 200 km’lik menzile sahip yeni elektrikli Clio modelini Türkiye'ye de getiriyor. Ancak 360 bin TL’ye satılması gereken aracın azami sürati ve donanımı düşündürüyor!
Togg güncel verileri açıkladı: T10X teslimat rekoru kırdı
02 Eylül 2023 - 10:42
Togg güncel verileri açıkladı: T10X teslimat rekoru kırdı
Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli otomobil serüveni hız kesmeden devam ediyor. Türkiye Yüzyılı'nın en gözde projelerinden Togg, Ağustos ayı içerisinde toplam teslimat sayısının, son 3 aydaki teslimat adedini geride bırakarak yeni bir rekora imza attığını açıkladı.
Yeni Tesla Model 3 Highland, Avrupa sokaklarında görüldü
30 Ağustos 2023 - 14:04
Yeni Tesla Model 3 Highland, Avrupa sokaklarında görüldü
İç ve dış tasarımı yenilenen Tesla Model 3 Highland, Almanya ve Fransa sokaklarında görüldü. Aracın sır gibi saklanan tasarım detayları, kameralara yakalandı.
Passat’ın yerine duyurulan I.D7’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu
28 Ağustos 2023 - 15:54
Passat’ın yerine duyurulan I.D7’nin Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu
Alman otomobil devi Volkswagen’in, Türkiye pazarında satışa sunacağı elektrikli otomobiller için tarih verildi. I.D7 de listede…
Bir türlü satışa çıkmayan Tesla Cybertruck’ın drone görüntüsü paylaşıldı
28 Ağustos 2023 - 09:59
Tesla Cybertruck’ın drone görüntüsü paylaşıldı
Tesla’nın en sağlam ve ilginç otomobillerinden Cybertruck, canlı drone görüntüsüyle bir kez daha gözler önüne serildi.