2021-12-01 12:33:55

Ankara’da kar yağacak mı? Ankara kar yağışı için son meteoroloji tahminleri!

Ankara’da kar yağacak mı? sorusu, son günlerde yaşanan hava şartları ve lodos ardından sıklıkla sorulan sorular arasına girdi. Meteorolojiden pek çok il için gelen kar yağışı uyarıları, Ankara’da yaşayan vatandaşların ilgi odağı oldu. Ankara’da kar yağacak mı? Ankara kar yağışı için son meteoroloji tahminleri ne? sorularına cevap aranmaya başladı.

Ankara’da kar yağacak mı? Ankara kar yağışı için son meteoroloji tahminleri!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Havaların iyice soğumasıyla birlikte meteorolojinin bazı iller için yapmış olduğu kar yağışı uyarıları, Ankara’da yaşayan vatandaşların da takip ettiği konular arasına girdi. Doğu Anadolu Bölgesi’nde başlayan kar yağışının, İç Anadolu Bölgesi’ne doğru ilerleyip ilerlemeyeceğini merak eden vatandaşlar, internet üzerinden net bir bilgiye ulaşmak için sıklıkla arama yapıyor. Peki Ankara’da kar yağacak mı? Ankara’da kar ne zaman yağacak? Ankara kar yağışı için son meteoroloji tahminleri neler? İşte detaylar…

ANKARA’DA NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Kış aylarına girdiğimiz andan itibaren merakla beklenen kar haberleri, ülke genelinde bazı illerden gelmeye başladı. Son günlerde soğukların artması ve zorlu hava koşulları, kar yağışlarının nasıl seyredeceği ile ilgili merakları da uyandırdı. Sıcaklık derecesinin iyice geriye düştüğü Ankara da kar yağışı ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden illerden biri… Ankara’da kar yağışı olacak mı? Ankara’da ne zaman kar yağacak? soruları, internet üzerinden en sık aratılan sorular arasına girerken, meteorolojiden gelecek son hava tahminleri de yakından takip ediliyor.

Karadeniz’in yüksek kesimlerinde ve Doğu Anadolu’da başlayan kar yağışları, gözler İç Anadolu Bölgesi’ne çevirdi. Meteorolojiden gelen son tahminlere göre ülke genelinde bu yıl için ciddi bir kar yağışı beklentisi var. Peki Ankara’da kar yağışı olacak mı? Ankara’da ne zaman kar yağacak? Meteoroloji Elazığ, Tunceli ve Bingöl’ün kuzey kesimlerinde meydana gelebilecek bir kar ihtimalinden bahsederken, Ankara ile ilgili henüz net bir kar yağışı ihtimaline değinmedi.

ANKARA KAR YAĞIŞI İÇİN SON METEOROLOJİ TAHMİNLERİ

Ülke genelinde bazı illerde başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken, Ankara ve İstanbul’da kar yağışı olup olmayacağı merak konusu. Ülke genelinde bu yıl için beklenen yoğun kar yağışı tahminleri, Ankara’nın da yakın bir tarihte kendisini kara bırakması ihtimalini yükseltiyor. Meteorolojiden gelen son hava tahminlerine göre henüz Ankara için bir kar yağışı beklenmiyor. Konuyla ilgili net bir bilgi çıkması durumunda gelişmeleri haberimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler