• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  93173
 • down
  USD
  5.4398
 • down
  EURO
  6.1969
 • down
  GBP
  6.9883
 • up
  Altın
  225.952
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 12.01.2018 - 11:31 Yorum : 0

Askerlik yerleri belli oldu mu? Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme | 98/1 Tertiplerin Askerlik yerleri açıklandı mı?

98/1 Askerlik yeri sorgulama işlemi ve kutsal görev olarak sayılan Askerlik vazifesini yapmak için askerlik yaşına gelmiş ya da üniversite eğitimlerinin ardından kısa dönem asker olmak için kutsal görev askerlik hizmetini yapmak için tecilini bozduran vatandaşlar tarafından '98/1 Askerlik Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme, Askerlik yeri sorgulama' gibi aramalar google üzerinden aramaya başlandı. İşte askere gidecek adaylar tarafından merakla araştırılan askerlik yeri sorgulama ekranı hakkında detaylı haber mevcut olan haberde. Peki 98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama nasıl ve nereden yapılır. Askerlik yerleri belli oldu mu? sorusu sık sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Asker adayları 98/1 askerlik yeri sorgulama ekranına bu başlık altından ulaşabilecekler.

Askerlik yerleri belli oldu mu? Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme | 98/1 Tertiplerin Askerlik yerleri açıklandı mı?

Vatandaşlar tarafından '98/1 Askerlik Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme, Askerlik yeri sorgulama' gibi aramalar google üzerinden aramaya başlandı.Kutsal görev olarak sayılan, annelerin oğullarının ellerini kınalayıp gönderdiği asker ocağına gidecek adayları heyecan sardı. Askere gidecekler tarafından en çok merak edilenler arasında 'Askerlik yeri açıklandı mı' sorusu gündemden inmeyecek gibi görünüyor. Adaylar tarafından bu detaylı bilgileri siz değerli okuyucularımız için haberimizde derledik. Askere gitmek için bekleyen binlerce vatandaşın meraklı bekleyişi başladı; tecilini bozan adaylar da askerlik yerlerinin belli olmasını bekliyor. Askerlik yerleri belli oldu mu? sorusu sık sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Asker adayları 98/1 askerlik yeri sorgulama ekranına bu başlık altından ulaşabilecekler.

ASKERE GİDECEKLER DİKKAT! PEKİ 98/1 ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLECEK?

Er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak. Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan 'Hizmet Adı' kutucuğuna kısa dönem askerler 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama', uzun dönem askerler ise 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak. Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek.

Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme veSevk Belgesi bilgisi alınabilecek. Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerindne alınabilecek.

SİLAH ALTINA NE ZAMAN GİRİLECEK?

98/1 döneminde askere gidecek olan vatandaşların silah altına alınacağı tarih, A grubu olarak askere gidecekler için 3 ila 8 Şubat arasında olacakken, B grubu olarak askere gidenler için bu tarih Mart ayının ilk haftası olacaktır.


İşte Milli Savunma Bakanlığı tarafından Şubat 2018 asker alma hakkında 6 maddede paylaşılan duyuru;

1-) Şubat 2018 Er Celp Döneminde Silahaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 Sayılı Askerlik Kanunu'nun 45'inci Maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2-) Şubat 2018 Er Celp Döneminde;

a-) 1998 Doğumlu ve Bunalrla ve Bunlaral İşleme Tabi Er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi şubat 2018 olanlar,

b-) Celp dönemi şubat 2018 olmadığı halde, Şubat 2018 celp döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulananlar,

c-) Yasal Nedenlerle askerlikleri ertelenenler ile sevkleri tehir edilenlerden, erteleme ve sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden Şubat 2018 Er Celp Döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

3-) Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-devlet üzerinden 12 Ocak 2018 tarihinden itibaren öğrenebilecekler, nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle askerlik şubelerinden veya e-devlet üzerinden sevk evrakını alabileceklerdir.

4-) Şubat 2018 er celbinde sevke tabi yükümlülerden:

a-) Birinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini; (1) askerlik şubelerinden 12 Ocak - 31 Ocak 2018, (2) e-devlet üzerinden 12 - 25 Ocak 2018 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

b-) İkinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini; (1) askerlik şubelerinden 01 Mart - 13 Mart 2018, (2) e-devlet üzerinden 01 - 08 Mart 2018 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

c-) Sevk evrakını alan yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle PTT işyerlerinden veya PTT kart ile PTT matiklerden alabileceklerdir.

5-) Şubat 2018 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 31 Ocak 2018 dahil, 2’nci grupta sevke tabi olanlardan 13 Mart 2018 dahil tarihine kadar sevk işlemini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

6-) 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.

98/1 Askerlik Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme

ASKERLİK YERİ AÇIKLANDIĞINDA BURAYA TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

SİLAH ALTINA NE ZAMAN GİRİLECEK?

98/1 döneminde askere gidecek olan vatandaşların silah altına alınacağı tarih, A grubu olarak askere gidecekler için 3 ila 8 Şubat arasında olacakken, B grubu olarak askere gidenler için bu tarih Mart ayının ilk haftası olacaktır.

2018 yılının ilk celp dönemi olan Şubat ayı askerleri için askerlik yeri nasıl sorgulanır bu konudan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle askerlik görevinizi yapmaya hazırlandığınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Askerlik gerçekten kutsal bir görevdir. Birliğinize gittiğinizde bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Askerlik sorgulama hakkında sizleri bilgilendirmek adına şöyle bir kaç önemli konuya değinmek istiyorum. Sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için öncelikle kişisel E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Uzatmadan, şifrenizi nasıl alacağınızı kısaca anlatalım; Size en yapın PTT şubesine giderek küçük bir ücret karşılığı (2 TL) şifrenizi kendi kimliğiniz ile alabilirsiniz.

Şifresini Alan ve Şifreye Sahip Olan Asker Adayları Ne Yapmalı?

E-devlet şifreniz elinizde, şimdi yapmanız gereken çok basit bir kaç adım. Şifreniz ile e-devlet sitesine giriş yaparak, 98/1 Askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı kategorisi altında bulunan Asal 2018 98/1 Askerlik Sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

98/1 Askerlik yeri sorgulama işlemi ve kutsal görev olarak sayılan Askerlik vazifesini yapmak için askerlik yaşına gelmiş ya da üniversite eğitimlerinin ardından kısa dönem asker olmak için kutsal görev askerlik hizmetini yapmak için tecilini bozduran vatandaşlar tarafından '98/1 Askerlik Sorgulama ve Acemi Birliği Öğrenme, Askerlik yeri sorgulama' gibi aramalar google üzerinden aramaya başlandı. İşte askere gidecek adaylar tarafından merakla araştırılan askerlik yeri sorgulama ekranı hakkında detaylı haber mevcut olan haberde. Peki 98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama nasıl ve nereden yapılır.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber