2022-06-30 13:23:20 | Son Güncelleme : 2022-06-30 13:32:18

Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2022 All Star finalisti Adem Kılıççı biyografisi

Survivor Adem, dün akşam yayınlanan yarı finalde finale yükselerek, katıldığı üç sezonda da finalist olan tek yarışmacı olarak tarihe geçti. Adem, Batuhan, Nisa ve Ayşe’nin yer aldığı yarı finalde ilk SMS oylamasında Ayşe dördüncülükle yarışmadan ayrılırken, son üçlüye Nisa adını yazdırmış oldu. Adem, Batuhan ve Nisa için açılan halk oylaması sonucunda finale adını yazdıran Adem ile Nisa oldu. Sonuçların ardından daha önce de bir şampiyonluk elde etmiş ve Survivor 2022 All Star finalisti olmaya hak kazanmış Adem Kılıçcı hakkında araştırma yapılarak, “Adem Kılıççı kimdir, nereli? , “Adem Kılıççı kaç yaşında, evli mi?” soruları yoğun bir şekilde sorgulandı.

Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2022 All Star finalisti Adem Kılıççı biyografisi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Swordsman lakabıyla bilinen ve Survivor yarışmasına katıldığı üç sezonda da finale kadar yükselmeyi başaran Adem Kılıçcı, en çok araştırılan isimler arasında yerini aldı. Survivor 2018 All Star Şampiyonu Adem Kılıççı’nın bu yıl da finale yükselmesi, sevenlerini mutlu ederken, yarışmayı ilk defa izleyenler de milli sporcu hakkında yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Dün akşam yayınlanan yarı finalde final koltuğuna adını yazdıran Adem Kılıççı, özel hayatı ve kariyeri ile birlikte merak ediliyor. Peki Adem Kılıççı kimdir, nereli? Milli Boksör Adem Kılıççı evli mi? Detaylar haberimizde…

ADEM KILIÇÇI KİMDİR?

5 Mart 1984 tarihinde Ağrı’da dünyaya gelen Adem Kılıçcı, aslen Ağrılıdır. Genç yaşlarından itibaren boks sporu ile ilgilenen Kılıçcı, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 yılından itibaren Fenerbahçe Boks Takımı’nda çalışmıştır. 2008 ve 2012 olimpiyatlarında Türkiye’yi boksta temsil etmiştir. 2016 olimpiyatlarına da katıma hakkı kazanmış fakat katılamamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu öğretmen olarak meslek hayatını sürdüren milli sporcu, boksörlüğe de hala devam etmektedir.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor yarışmasına 2017 yılında katılmış ve finale kalmış olan Adem Kılıçcı, bu yıl ne yazık ki şampiyon olmayı kıl payı kaçırmıştır. Kılıçcı daha sonra, Survivor 2018 kadrosuna dahil olmuş ve yeniden Ünlüler takımında yarışmaya başlamıştır. Survivor 2018’de Nagihan Karadere ile finale kalan Kılıççı, şampiyonluk kupasının sahibi olarak Survivor 2018 All Star Şampiyonu olmuştur. Boksörlüğe hala devam etmekte olan Adem Kılıçcı, 2019 yılında ‘Sportial’ adından bir spor salonu açmıştır. Survivor Türkiye Yunanistan yarışmasında konuk yarışmacı olarak yarışmış, 2022 yılında ise yeniden Survivor All Star kadrosuna dahil olmuştur.

SURVIVOR ADEM NERELİ?

1984 yılında Ağrı’da dünyaya gelen Adem Kılıçcı, aslen Ağrılıdır. Annesinin Erzurumlu olduğunu belirten milli boksörün Kafkasya göçmeni Karapapak Türklerinden olduğu bilinmektedir.

ADEM KILIÇCI EVLİ Mİ?

38 yaşındaki milli sporcu Adem Kılıçcı, 2021 yılında, kendisi gibi öğretmen olan Nil Şenver ile nişanlanmıştır. İstanbul’da yaşamakta olan Nil Şenver, Survivor 2022 All Star sezonu boyunca nişanlısı Adem Kılıçcı’ya vermiş olduğu destek nedeniyle sosyal medyada yoğun bir ilgi görüyor.