2022-08-02 15:15:21 | Son Güncelleme : 2022-08-02 15:25:33

Masterchef Metin kimdir? MasterChef Türkiye yarışmacısı Metin Yavuz kaç yaşında, nereli?

Masterchef Metin, 3. tur yarışlarının başlamasıyla gündemin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Masterchef Türkiye üçüncü tur elemelerinde yarışma hakkı kazanan yarışmacılar, hünerlerini sergileyerek asıl kadroya girmek için mücadele ediyor. Dün akşam yayınlanan son bölümde kabak çiçeği dolmasını en iyi yapan 8 kişi içerisine girmeyi başaran ve yaptığı kirazlı patlıcan yemeği ile şeflerin beğenisini toplayan Metin Yavuz, MasterChef Türkiye 2022 yarışmasında asıl kadroya girmeye hak kazanan ilk yarışmacı oldu. Peki Metin Yavuz kimdir? Masterchef Metin kaç yaşında, nerelidir, asıl mesleği nedir? Detaylar haberimizde…

1 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan bölümde 3. Tur elemelerini geçerek, MasterChef Türkiye 2022 ana kadrosuna girmeye hak kazanan ilk isim Metin Yavuz oldu.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
1 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan bölümde 3. Tur elemelerini geçerek, MasterChef Türkiye 2022 ana kadrosuna girmeye hak kazanan ilk isim Metin Yavuz oldu.

MasterChef Türkiye 2022, dün akşam yayınlanan son bölümü ile 3. tur yarışlarına başladı. 16 kişilik ekibin hünerlerini sergilediği turda istenilen yemeği en iyi yapan 8 yarışmacı, kendilerine verilen ana malzeme ile yapılabilecek en farklı yemeği yaparak, asıl kadroya girme hakkı kazanıyor. En iyi kabak çiçeği dolmasını yapan 8 yarışmacı kiraz konseptli hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. En iyi yemeği yaparak Masterchef 2022 kadrosuna girme hakkı kazanan ilk yarışmacı ise Metin Yavuz oldu. Peki Masterchef Metin kimdir, kaç yaşında, nereli? Metin Yavuz’un asıl mesleği nedir? İşte detaylar…

METİN YAVUZ KİMDİR?

1998 yılında Bolu Mengen’de dünyaya gelen Metin Yavuz, aslen Boluludur. Bolu Mengen Aşşçılık Okulu’ndan mezun olan Yavuz, 2019 yılında katıldığı Gençler Şefler Yarışması’nda birincilik elde etmiştir. 2014 yılından bu güne aşçılık mesleği ile ilgilenmekte olan Metin Yavuz, 2015 yılından itibaren aynı işletmede çalışmaktadır.

Metin Yavuz, 2022 Masterchef Türkiye elemelerine katılmış ve 3. Tur’a kadar ilerledi. 1 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan bölümde 3. Tur elemelerini geçerek, MasterChef Türkiye 2022 ana kadrosuna girmeye hak kazanan ilk isim oldu.

MASTERCHEF METİN ASLEN NERELİ?

1998 doğumlu, 24 yaşında olan yarışmacı Metin Yavuz, Bolu’nun Mengen ilçesinde dünyaya geldi. Mengen Aşçılık Okulu mezunu olan Masterchef Metin, aslen Bolu Mengenlidir.

MASTERCHEF METİN ASIL MESLEĞİ NE?

Bolu Mengen Aşçılık Okulu mezunu olan Masterchef Metin, aslen aşçılık mesleği ile ilgileniyor. 2014 yılından bu güne bu meslekte olan yarışmacı, 2015 yılından itibaren de aynı işletmede aşçı olarak görev alıyor.

MASTERCHEF METİN EVLİ Mİ?

24 yaşında olan Metin Yavuz, 18 Mart 2022 tarihinde Ecem Eseler ile nişanlandı. Ünlü yarışmacı, evlilik için hazırlanıyor.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2022 İLK FİNALİSTİ KİM OLDU?

Masterchef Türkiye 2022 yarışması tüm hızıyla devam ediyor. 2. tur yarışmalarının ardından asıl kadro için yarışmak üzere seçilen 32 yarışmacının 16'sı, dün akşam yayınlanan son bölümde 3. tur yarışlarında hünerlerini sergiledi. Kabak çiçeği dolması için mücadele eden yarışmacılar, yaptıkları dolmaları şeflerin beğenisine sundu. Şefler 16 yarışmacı arasından en iyi kabak dolması yapan 8 yarışmacıyı son tur elemeleri için seçti. Son turda ana maddesi kiraz olan bir yemek yapılması istenen 8 yarışmacı, tüm hünerlerini sergiledi. Kiraz konseptli yapılan yemekler arasında şeflerin en beğendiği yemek Metin Yavuz'un yaptığı kirazlı patlıcan yemeği oldu. Böylece Masterchef 2022 ana kadrosuna seçilen ilk isim de Metin Yavuz oldu.