2022-07-06 23:10:00 | Son Güncelleme : 2022-07-07 10:03:08

Ekrem Karakaya Kimdir? Doktor Ekrem Karakaya neden öldü?

Konya Şehir Hastanesi'nde vuku bulan üzücü hadisenin akabinde sorgulanan Ekrem Karakaya hakkında araştırmalarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya Konya Devlet Hastanesi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmıştı. Ekrem Karakaya, CPR yani kalp masajı müdahalesine rağmen hayata döndürülemedi. Peki, Ekrem Karakaya kimdir, hangi hastanelerde çalıştı, nereli? İşte, Türkiye'nin gündemine oturan Doktor Ekrem Karakaya biyografisi...

Konya Devlet Hastanesi'nde 2022 senesinden beri görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, bir hastanın silahlı saldırısına uğradı. Ekrem Karakaya'da dakikalarca müdahale edildi ve fakat Doktor Karakaya tüm müdahalelere rağnmen kurtarılamadı. Genç yaşında hayatını kaybeden Ekrem Karakaya kimdir, nereli?

EKREM KARAKAYA KİMDİR?

Doktor Ekrem Karakaya, mesleki görevlerine Sağlık Bakanlığı-Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde start vermiştir. Ardından şu hastanelerde görev yapmıştır. 

  • Özel Melikgazi Hastanesi (2011 - 2011)
  • Özel Avrupa Hastanesi (2011 - 2011)
  • Özel Dünyam Hastanesi (2011 - 2013)
  • Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi (2013 - 2020)
  • Konya Şehir Hastanesi (2020-...)

 

Son olarak Konya Şehir Hastanesi'nde kardiyoloji doktoru olarak çalışan Ekrem Karakaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. CRV uygulanan Karakaya, dakikalarca uğraşılmasına rağmen kurtarılamadı.

EKREM KARAKAYA NEDEN ÖLDÜ?

Doktor Ekrem Karakaya, 6 Temmuz 2022 tarihinde bir hasta tarafından vurularak hayatını kaybetti. Karakaya'yı vuran hasta da intihar ederek yaşamını yitirdi. Ekrem Karakaya çevresinde oldukça sevilen bir doktordu. Hatta özellikle hastaları ve yakınlarıyla çok iyi geçindiği ifade ediliyor. Kendisi için bazı doktor sitelerinde gelen yorumlar ise şu şekilde:

"Annem anjiyo olmuştu, işlem sırasında, serviste ve taburcu olduktan sonra bile ilgiliydi. Hastalarına önem veren biri, güleryüzlü, samimi, her şey için teşekkür ederiz."

"Ekg de sonucundan sonra kardiyolojiye yonlendirildik..Ekrem hocamıza başvurduk iyi de secmisiz.. Efor testin sonuçlarını görünce anju olmam gerektigini soyledi ve en kisa surede ameliyatinizi aileniz ile görüşün yapalim dedi.. Ameliyat da 3 saat kaldim o ugrasi, verdigi emek, takdire şayandı.. Ameliyat sonrası da sık sık kontrol edip bilgilendirme yaptı.. Tatil gununde bile gelip ilaçlarımi nasil kullanacagimi, gunluk hayatimi nasil idame ettirecegimi tek tek anlatti.. Allah razi olsun iyi ki varsiniz Sevgili Ekrem hocam.."

"Babamın tansiyonu yükseldi geceleyin Hocama geç saatte olsa cep telefonu aradık sağ olsun Bize döndü sorunu anlattık telefondan bize babamın ilaçlarını değiştirerek yardımcı oldu Sağ olsun var olsun Allah yolunu açık etsin Adam gibi adam hocam."

FAHRETTİN KOCA'DAN EKREM KARAKAYA'NIN AİLESİNE TELKİN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ekrem Karakaya için Twitter üzerinden paylaşımlarına devam ediyor. Koca önce Kemal Kılıçdaroğlu'nun tweetini alıntılayarak cevap verdi. Ardından da Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinden sonra oluşan tepkinin dozajı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Koca, " Bugün kaybettiğimiz arkadaşımız Dr. Ekrem Karakaya’nın ailesi, tüm sağlık camiası emin olsun. Halkımızdan hekimine karşı daha büyük bir saygı, daha özenli tutum bekliyorum." ifadelerini kullandı. 

İKİ KIZ ÇOCUĞU BABASIYDI

Ekrem Karakaya'nın ölümünden sonra yaşı ve nereli olduğu hakkında sorular soruluyor. Karakaya, 1974 yılında Kayseri'nin Develi ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitiminin akabinde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Genç yaşına rağmen doktorluk kariyerinde başarılı yıllar geçiren Ekrem Karakaya, 7 ve 8 yaşlarında iki çocuğu babasıdır. 

HACI MEHMET AKÇAY KİMDİR?

Doktor Ekrem Karakaya'yı öldürdükten sonra intihar eden Hacı Mehmet Akçay, tıbbi sekreter görevinde bulunuyordu. Akçay'ın 39 yaşında olduğu öğrenilirken yaşanan olayın detayları da belli olmaya başladı. Yaklaşık 1 ay önce önce Hacı Mehmet Akçay'ın annesinin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Akçay'ın, TikTok üzerinde yaptığı ilginç paylaşımlar da ortaya çıktı. "Peşimde jandarma, hakkımda vur emri var" şeklindeki paylaşımları gün içerisinde sosyal medyada sıkça dolaştı.