2022-02-01 12:47:36 | Son Güncelleme : 2022-02-03 14:40:45

Bora Akkaş kimdir? Üç Kuruş dizisinin Çetin’i Bora Akkaş kaç yaşında ve nereli?

“Bora Akkaş kimdir?” sorusu, ünlü oyuncunun Pazartesi akşamları yayınlanmakta olan ‘Üç Kuruş’ dizisinin kadrosuna dahil olmasının ardından en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. ‘Geniş Aile’ dizisindeki ‘Zekai’ karakteriyle adını duyuran ve büyük beğeni toplayan Bora Akkaş’ın kim olduğu, nereli ve kaç yaşında olduğu yoğun bir şekilde araştırılıyor. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, “Bora Akkaş kaç yaşında ve nereli?”, “Bora Akkaş hangi dizilerde rol aldı?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Bora Akkaş kimdir? Üç Kuruş dizisinin Çetin’i Bora Akkaş kaç yaşında ve nereli?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Show TV’nin sevilen dizisi ‘Üç Kuruş’ kadrosuna katılan Bora Akkaş, dün akşam yayınlana son bölümde büyük beğeni topladı. İzleyiciler, genç oyuncunun performansına övgüler yağdırırken, hayatı ve kariyeri ile ilgili bilgi sahibi olmak istedi. İnternet üzerinden yoğun bir araştırma yapılan Bora Akkaş hakkında nereli, kim ve kaç yaşında olduğu, hangi projelerde yer aldığı sorgulandı. Peki Bora Akkaş kimdir? Bora Akkaş nereli ve kaç yaşındadır? Bora Akkaş hangi dizilerde rol almıştır? Tüm merak edilenler haberimizde…

BORA AKKAŞ KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

12 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Doğa Bora Akkaş, Türk reklam, dizi-film oyuncusu ve şarkıcıdır. Şehir tiyatrolarında eğitim almış olan Akkaş, ilk kez ‘Gönlümdeki Köşk Olmasa’ isimli sinema filminde rol almıştır. Burada sergilemiş olduğu performans ile Altın Portakal ödülüne layık görülmüştür. ‘Hakunamatata’ isimli bir müzik grubunun ‘bas gitar’ı olan Bora Akkaş, müzik alanında da çalışmalar yapmaktadır. ‘A4 Record’ çatısı altında çalışmaya başlayan 32 yaşındaki Akkaş, daha sonra buradan ayrılıp çalışmalarına devam etmiş ve çok sayıda track yapmıştır.

BORA AKKAŞ HANGİ DİZİLERDE ROL ALMIŞTIR?

2008 yılında Miller’in yapmış olduğu ‘Miller Music Factory’ yarışmasına Deniz Gürzumar ile birlikte katılmış olan Bora Akkaş, ‘Bize Kızma’ isimli parçayla ikinci olmuştur. Bu tarihlerde çeşitli dizilerde rol almış olan genç oyuncu, 2009 yılında ‘Adab-ı Muaşeret’ isimli sinema filminde de rol almıştır. Müzik dünyasında ‘Doğa Bora’ olarak tanınan Akkaş, gençlere hitap eden rap şarkılar söylemektedir. Kanal D ve Star TV’de yayınlanan ‘Geniş Aile’ dizisinde ‘Zekai Kirişçi’ karakterini canlandırmış olan Bora Akkaş, ‘Annem Uyurken’ isimli dizide de ‘Mert’ karakterini canlandırmıştır. Ünlü oyuncu küçük yaşlarda da Show Tv’de yayınlanan ‘Yağmur Zamanı’ isimli televizyon dizisinde ‘Bora’ karakterini üstlenmiştir.

‘Her Şey Yolunda Merkez’, ‘Bebek İşi’ ve ‘Yüksek Giriş’ isimli üç farklı dizide aynı anda rol almış ve oldukça dikkat çekmiştir. 19 Ağustos 2017 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Seda Türkmen ile nikah masasına oturmuştur. Fakat 2019 Ağustos ayında boşanma davası açarak, Eylül 2019’da tek celsede boşanmıştır. Bora Akkaş, en son ‘İçimizden Biri’ isimli televizyon dizisinde başrol oynamış ve dizi kısa bir süre sonra ne yazık ki ekranlara veda etmiştir. Ünlü oyucu şimdi ise ‘Üç Kuruş’ isimli televizyon dizisinde ‘Çetin’ karakterini canlandırmaktadır.

Etiketler